Mistä löytyy tietoa Kailan "salaseuroista"?
Elmo Kaila, Järjestö ja Keskus
11
249
Vastaukset
- Anonyymi
Ne ovat niin salaista tietoa ettei niitä sulle kerrota.
- Anonyymi
Kaila oli aikansa Mestari.
- Anonyymi
Liittyy Venäjän valkoisten kenraali Mannerheimin. Jos Venäjän valkoiset olisivat voittaneet, niin Suomella ei ehkä olisi itsenäisyyttä.
Areenassa on Kailasta ja Kailan juonista juttua.
https://areena.yle.fi/1-64972296Elmo Kaila: Ryssän vihassa. Tuo kirja on kirjastossani. Se on tohtori Seppo Ahdin väitöskirjaan perustuva "kansanpainos".
Sitä ei voi suositella persulle, sillä sen lukeminen edellyttää järkeä ja Suomen historian tuntemusta. Juuri sitä mitä ei persuilla ole, eikä ikipäivänä tule.Osmium76 kirjoitti:
Elmo Kaila: Ryssän vihassa. Tuo kirja on kirjastossani. Se on tohtori Seppo Ahdin väitöskirjaan perustuva "kansanpainos".
Sitä ei voi suositella persulle, sillä sen lukeminen edellyttää järkeä ja Suomen historian tuntemusta. Juuri sitä mitä ei persuilla ole, eikä ikipäivänä tule.Anteeksi, Ryssän vihassa kirjan on kirjoittanut Martti Ahti.
- Anonyymi
mielenkiintoista kuunneltavaa. 👌
- Anonyymi
Kaila FanClub?
- Anonyymi
Onko Kaila FanClub herännyt?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911107
- 125886
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103865"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten276667- 71617
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73593Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64562Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54536Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist33493- 72483