Maaseutu nykyisin

Anonyymi-ap

Suomen kansa saa olla peloissaan kun poliisi ei hoida asioita.Pienissä kylissä autot,mönkijät,traktorit pitää melua ja mekkalaa eikä poliisit puutu siihen mitenkään.Eräs viinaan menevä mökkinaapuri sanoi että on paljon suurempi todennäköisyys voittaa lotosta täysosuma kuin jäädä kiinni rattijuoppoudesta maaseudulla.Miksei suomen kansan asiat kiinnosta poliisia?

3

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei rattijuopumus niin kamalaa ole hyvin tiellä pysyy kun pistää vain toisen silmän kiinni ettei näe kahtena tietä

      • Anonyymi

        Niin tai katselee peräsilmällä.


    • Anonyymi

      Suomen poliisi ei ota kiinni rikollisia vaan ne kiusaa niitä. Vankila ei ole niiden mielestä enään hyvä ratkaisu. Poliisit käy itse olemassa autot käynnissä höiriköidäkseen ihmisiä, lisäksi saattavat pitää oman ilmastoinnin kiinni jotta pysyvät suojassa pakokaasuilta. Miksi poliisia ei korvata roboteilla? Robotit tekisi työn ilman oikkuilua ja kikkailua. Poliisit pitäisi ehkä sittenkin laittaa vankilaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2045
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      327
      1250
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      90
      1107
    4. 113
      938
    5. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      918
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      63
      875
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      849
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      785
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      769
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe