Terveyskeskuksen ravintola tyhjillään. Ennen sai verikokeiden jälkeen, mennä kahville tai syömään. Kauempaa tulleella pitää olla omat eväät. Onko taloudellista pitää isoa tilaa tyhjillään. Työntekijöille pitäisi maksaa palkkaa, tyhijistä tiloista maksetaan vuokraa.
Terveyskeskuksen ravintola
11
399
Vastaukset
- Anonyymi
Avautumista ootetaan , kuin kuuta taivaalta, taitaa olla turhaa Polkan pomoja ei kiinnosta.
- Anonyymi
Tyhjistä tiloista maksetaan vuokraa!?Kuka maksaa, eikös kiinteistö ole kaupungin omistuksessa?
- Anonyymi
Tuskin siihen polkan ravintolaa tulee .Terveyskeskus hyvä, kun säilyy.
- Anonyymi
Terveyskeskus ilman lääkäreitä, yhtä tyhjän kanssa. Potilaat ei häiritse ilonpitoa kahvihuoneessa.
- Anonyymi
Vai ravintola. Tärkeempää kun olis etes lääkäreitä !
- Anonyymi
Terkkarista osa on vuokrattu sotelle, lieneekö tuokin? Sote lienee vuokralla ainakin siirtymäajan,ekan 3 v, Monessa kunnassa se etsii yksityisiltä ym halvempia tiloja, kun säästää pitää.
Onko tuo pelkkä jakelukeittiö, sopisiko edes muuhun käyttöön? Jos on kunnan, se ei saa itse harjoittaa yritystoimintaa, voisi vuokrata, mutta yrittäjää(kään) tuskin löytyy- Anonyymi
Miten yrittää. jakelu keittiöstä jaetaan ruuat osastolle. Ei ole hellaa. Yhdet jäähdyttämöt ja jääkaapit. yksi suurtalous astianpesukone ym.
- Anonyymi
Jos on valtiolle eli sotelle vuokrattu, pitää kai ollakin vain sen eli Polkan käytössä. Mikähän on lääkäritilanne, entä onko hoitajia ja pääseekö sinne asioimaan vain harvat, jotka ovat päässeet sen prosesseihin? Onko sairaiden sittenkin oltava itse (digi tms) aktiivisia eikä hoitopolku toimi enää soten sisäisesti?
Diginä on tarkoitus "hoitaa" 70 % , esim reseptit tai juttelemalla vain robotille. Soittomääräys ex-temp sairastuneella kai on jo nyt moneen tarvearvionumeroon, 116 117, oma terkkari, ambulanssi.
Olisiko mahd kahvilaan asiakkaitakaan tarpeeksi
- Anonyymi
Kysyin muinoin silloiselta kaupunginvaltuuston puheenjohtajalta tyhjäksi jäävistä tiloista.
Aikaa on n.8 vuotta. Hän ei ymmärtänyt mistä puhuin. Ehkä vähitelleen ymmärtää.
Silloin puhuttiin 110 000 m2.
Nyt alkaa ymmärtää moni muukin.- Anonyymi
Mitähän tiloja kunta omistaa? En ole listausta nähnyt kuin vuokra-asuntoyhtiöistä. Oliko esim. uusi terkkari ja paloasema? Mitä vanhoja esim. osittain tai täysin tyhjiä on, esim osuusmeijeri, Ruori- ja entä funkkistalo, kenen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitähän tiloja kunta omistaa? En ole listausta nähnyt kuin vuokra-asuntoyhtiöistä. Oliko esim. uusi terkkari ja paloasema? Mitä vanhoja esim. osittain tai täysin tyhjiä on, esim osuusmeijeri, Ruori- ja entä funkkistalo, kenen?
Mikä on väestönsuojatilanne? Onko esim. uusissa rakennuksissa ja kenelle? Entä missä niitä on ollut jo aiemmin?
Tietävätkö seudun asukkaat niiden sijainnin, jos tulee tarve?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2091618Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1401384- 541133
- 721005
- 54995
- 106912
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52903Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53860- 82830
- 31764