onnistuisiko korjata outlook office 2003 ilman uusiks asennusta,korjaus asennuksen oon tehnyt ja etsi ja korjaa asennuksen.eli avatessa outlook tänään näkymän tulee ilmoitus "outlook.exe-aloitus kohtaa ei löydy:proseduurin aloitus kohtaa-getIUMS@4 ei löydy dynaamisesti linkitettävästä kirjastosta MSDART.DLL"
olen myös hakenut tuon MSDART:DLL ,mutta eipä auttanut,oisko joku joka osais neuvoo.oon tietysti googlettanut mutta ei löydy apua/täysin vastaavaa tilannetta?
olen myös hakenut tuon MSDART:DLL ,mutta eipä auttanut,oisko joku joka osais neuvoo.oon tietysti googlettanut mutta ei löydy apua/täysin vastaavaa tilannetta?
Vastaukset 6
Vanhimmat
tässäpä löyty mikkisoftan sivulta vastaus:
http://support.microsoft.com/?kbid=842014
eli sun pitää ladata uusin MDAC(versio 2.8 tai uudempi) ja asentaa se.
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=fi&FamilyID=6c050fe3-c795-4b7d-b037-185d0506396c
juu kiitti jelpistä mutta toi 2.8 ei kelpaa tars olla uudempi :(
vielä pikkusen apua mistä uudempi?? :)
löysin 2,8 ja 2,8 sp1 mutta en uudempaa,kumpikaan ei kelpaa :(
Antaako se jonkun virhesanoman kun sitä yrität asentaa vai?
antaa virhesanoman ettei ole yhteensopiva tämän version kanssa,kaikki kohdat liittyvät windowsiin.toi ei ollu ihan sanatarkka mutta sinne päin.tää on xp home ja laillinen :)