Mä haluun sut

Mutta en tiedä pystynkö luottamaan sinuun.

:(
32664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Jos on esimerkiksi mt ongelmainen ihminen niin siinä kannattaa olla sillain tosi tarkoituksella toisen kanssa jos jotakin nyt haluaa alkaa yrittämään. Koska siis siinä ei ole pelkästään se ihana rakas vierellä ,vaan oleellisena osana on myös sairaus. Mielialahäiriöinen ihminen pistää takuulla vieressä olevan rakkaansa välillä jalustalle ja välillä ahtaalle juttuillansa. Se on semmosta ymmärtämistä ja pitää pystyä tunnustella ja arvioida. Impulsiivisuus ja laukalle lähteminen esim itselle ominaisia piirteitä. Voi /on eräänlainen haaste tossa hamassa tulevaisuudessa sitten rakkaan kanssa

Äänestä
  • Kiitos vastauksestasi. ❤️
    Arvostan rehellisyyttä. Ilman sitä ei mistään tule mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Kiitos vastauksestasi. ❤️
    Arvostan rehellisyyttä. Ilman sitä ei mistään tule mitään.

    No turhaa noita on etukäteen miettiä. Jokainen ihminen suhtautuu asioihin eritavalla. Ei se mt-ongelma rajoita suhdetta, jos asiat balanssissa. On ihan ok jos ei aina ole ok.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    No turhaa noita on etukäteen miettiä. Jokainen ihminen suhtautuu asioihin eritavalla. Ei se mt-ongelma rajoita suhdetta, jos asiat balanssissa. On ihan ok jos ei aina ole ok.

    Samaa mieltä. Ihmisillä on erilaisia ongelmia eri asteisina. Mt-ongelmia ei voi oikein niputtaa yhteen, kun vaihteluväli on potentiaalisesta kirvesmurhaajasta ajoittain lievästi masentuneeseen. Minullakin oli vuosien ajan masennusta, eikä kokemukseni mukaan useimpien mt-ongelmat haittaisi parisuhdetta. Tunteet, luonne ja yhteensopivuus merkitsee. - sivulta

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    No turhaa noita on etukäteen miettiä. Jokainen ihminen suhtautuu asioihin eritavalla. Ei se mt-ongelma rajoita suhdetta, jos asiat balanssissa. On ihan ok jos ei aina ole ok.

    Niin on. Haluan vain ymmärtää ja hyväksyä, en tuomita ja lokeroida. Mutta jostain se luottamuksen rakentaminen pitää aloittaa, varsinkin jos se on jo ottanut osumaa.

    Äänestä

Pystyt luottamaan minuun. 😎😌

Äänestä

Miksi et luota? Luottamus syntyy yhdessä eläen ja ollen.

Äänestä
  • Koska hän on tehnyt jotain mitä minun on vaikea ymmärtää ja hyväksyä.

    Äänestä

  • Taitaa siihen vaikuttaa myös tämä epätietoisuus missä hän tykkää minua pitää. Kun en voi tietää mitä tehnyt ja mikä on vain omaa kuvitelmaa. Johtaa siihen että kuvittelen kaikkea taivaan ja maan väliltä.

    Äänestä

Millä tavoin luottamaan?

Äänestä
  • Sillä tavoin että uskoisin sinun olevan rehellinen ja vilpitön.

    Äänestä

Musta sukkainen sinä olet et yhtään mitään muuta parempi kun ei olla enään yhteydessä kun et pysty

Äänestä
  • Valitettavasti olisin todennäköisesti mustasukkainen sinusta.

    Äänestä

  • En minä kerenny hänen sukkia vilkaseen se kävi niin äkkiä.

    Äänestä

Joo.

Äänestä

Haluaisin kysyä sulta muutaman kysymyksen vaikka tuskin niihin vastaat. Ja kun et näköjään halua vastata minulle suoraan täällä, niin miksi uskoisin sinun olevan avoin myöskään irl?

Äänestä
  • Ooks sä pönttö?
    Miten sä voit sanoa noin?
    Miten täällä voi suoraan kysyä tai suoraan vastata tietämättä edes kuka kysyy ja keneltä.
    Omapa on päätökses.
    🤔🤯 -jokuvaan

    Äänestä

  • Minulla ja sinulla on tosi paljon puhuttavaa. Tiedän, että se hetki tulee vielä - ehkä piankin

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Minulla ja sinulla on tosi paljon puhuttavaa. Tiedän, että se hetki tulee vielä - ehkä piankin

    Niin, tule ja puhu. Tai toivotaan sitten että löydän rohkeuden ja sen uskon hyvään. Etten menetä toivoa, luovuta ja usko vedätykseen.

    Äänestä

No jos haluat niin tee jotain asian eteen ja se luottamusasia selviää sitten ajan kanssa.

Äänestä
  • Niin pitäiskin tehdä...en vaan uskalla ihan vielä.

    Äänestä

  • Siinä se ongelma piileekin kun luottamus on jo särkynyt ja sitä tarvittaisiin, jotta asiat voisivat edetä.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Siinä se ongelma piileekin kun luottamus on jo särkynyt ja sitä tarvittaisiin, jotta asiat voisivat edetä.

    Luottamus on todellakin särkynyt, eikä sitä enää voi korjata kuin se, että on monen vuoden ajan täysin hiljaista!

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Luottamus on todellakin särkynyt, eikä sitä enää voi korjata kuin se, että on monen vuoden ajan täysin hiljaista!

    Ehkä sitten alan luottaa ihmisiin ja haluan löytää uuden ystävän. Ahdistaa ja surettaa siksi, että tuntuu kuin minua yritettäsiin kiristää sillä, että menetin paljon taloudellisesti, koska en pystynyt tekemään töitä kautta rantain kertomisen takia! Minusta se oli pelkkää tahallista kiusaamista ja vielä sekin ettei sitä lopetettu jo vuosia sitten toistuvista pyynnöistä huolimatta! Miksi minut valittiin kiusaamisen kohteeksi? Haluan tietää sen?

    Äänestä

Mistä asti?

Äänestä

Nautitko siitä kun näit että minuun sattuu?

Äänestä
  • Minusta tuntuu että iso määrä ihmisiä on nauttinut siitä että voin huonosti! Koska olenpa liikkunut missä tahansa, aina on niitä kertojia ollut. Kuvottaa kaikki sellainen! Mitä sellaista olen tehnyt etten saa kulkea rauhassa ja tehdä töitä rauhassa? En vain pysty ymmärtämään sitä?

    Äänestä

Saisinko olla heikko?

Äänestä
  • Tottakai, ei sinun aina tarvitsisi jaksaa hymyillä, en minä sitä tarkoittanut höpö <3 :) -sivusta

    Äänestä

En oletakkaan että vastaat. Sanoin nyt kuitenkin ja sanon vielä senkin että en vaadi paljoa. Vaadin vain sitä rehellisyyttä ja avoimuutta, jos siis joskus kohdataan.

Äänestä

Muutaman viime vuoden rankkojen kokemusten takia projektissa mukana olleen ei kannata enää luottaa minuun. Vuosien kärsimys ei jalosta ihmistä paremmaksi vaan päinvastoin, se auttaa huomaamaan kenen kanssa ei voi koskaan olla ystävällisissä väleissä! En ymmärrä miten kukaan voi edes ajatella niin, että kun elämä revitään riekaleiksi, niin pitäisi auttaa sitä ihmistä kiitoksena siitä, että menetit kaiken sen mistä haaveilit?

Äänestä

Erakoidun täältä palstalta nyt taas miettimään asioita, ainakin joksikin aikaa. Heippa ❤️

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mutta en tiedä pystynkö luottamaan sinuun.

:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu