Kylläpä lähtöhinnat oli älyttömiä, ja suurimmassa osassa tavaroissa ei ollut hintoja näkyvissä, Eikös kuluttajasuojalain mukaan Ovh. hintojen pitäisi näkyä hyllyssä, summassa sai ostaa.
RTV Loppuunmyynti
4
1115
Vastaukset
- Anonyymi
Esim. maaleissa alennus on 60%, alvillisesta vähittäismyyntihinnasta.
Konkurssipesän hjoitaja kertoo alussa ollen puutteita hinnoittelussa
ja merkinnöistä hyllyissä.
Mikäli asiakas hyväksyy em. hinnoittelun, kaupat onnistuu. - Anonyymi
Piha on täynnä kuin pyssyllä ammuttu. Kuluttajat lensivät lankaan. Minä ajoin hymyssä suin ohi kun kävin hyvän palvelun kaupassa K-Rauta Masassa. Siellä niin kohteliasta nais myyjät.
- Anonyymi
Ite ihtees kehumaan tulit?
Kyllä sitä nyt ollaan tarjouksiin perässä ku hyeenat..
- Anonyymi
Savolaista logiikkaa, kyllä nyt on kauppa täynnä, kun mennyt nurin, ennen en nähnyt ikinä yhtään autoa pihassa. Ja luuletko että nurin menneen firman henkilöitä kiinnostaa, onko hintalaput lain mukaan.
Loppuu toiminta kuitenkin pariin vkoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723023
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322285- 792168
- 951976
- 351785
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301350Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329