alakoulun homekiinteistö purettava

Anonyymi-ap

Purettava poikkeen. Kävin tuossa yks päivä asioimassa siellä. Kylläpä oli homeen hajunen koko talo. Aivastelin koko ajan ja kotona rupesi kurkku kipeytymään ja oksetti. Oon hirmu herkkä homeelle vainuun heti jos missä on. Kuhtuut aina jos epäilööt niin minut paikalle. Yleensä mänöö purkuun rakennukset sen jäläkeen. Turhan iso rakennus tämmöseen kuolevaan tuppu kylään. Aina puolet vois purkaa poikkeen. Liekö rakennettu silloin Nikolai Causescun aikoihin? Silloin oltiin vähä suuruuven hulluja. Sen kai vois ainahi purkaa sen lukion puolen Eikös se oo umpi homeessa.

7

550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä enää käy muutamaan viikkoon missään. Viinakauppaan älä ainakaan mene, miten me sitten selvitään jos senkin purkavat?😬

      • Anonyymi

        Mie voin tulla haistomaan jotta onkos siellä kilijupöntössä hommeita


      • Anonyymi

        Kävin eilen viina kaupassa. Vähä tuoksahti homeelle. Vois olla viisainta purkaa pois. Käytäs taksilla joensuussa viina kaupassa olis mukavia reissuja. Niin kun ennen vanhaan ennen kun tuli viina kauppa Ilomantsiin. Olispa vielä viina kortitkin. Kuulin että viime kesänä olis kunta remontoinu lukiorakennusta. Sitten ei oo ihme jos ruvennut homehtumaan. Pekka ja Pätkä jos on remontoinna. Missä ne miehet remontoivat niin vähän ajan piästä tuloo purku firma purkamaan. Minkä ovat remontoinna ne on kaikki purettu järjestään. Aukoot paikat siihen malliin että piäsöö muasta nousemaan hajut ja home itiöt ja pöllyyttäät että saastuu sisä ilma siinä samalla.


    • Anonyymi

      Psykoosit tulilla. Aloittaja tekee jokaisesta rakennuksesta saman postauksen.
      Teen huoli-ilmoituksen niin sinulle saadaan asianmukaista hoitoa.

      • Anonyymi

        Kyllä tämä aloittaja on kirjoitustavasta päätellen yksinkertainen maakuopasta pöllähtänyt, kuntaan katkeroitunut sisäsiitoksen tulos. Tekee aloituksia ja kommentoi omia aloituksiaan, että pysyisivät näkyvillä. Haukkuu vielä kunnan työntekijöitä, vaikka aloittajan oma yksinkertaisuus paistaa kauas.


    • Anonyymi

      Ja taas mennään...

    • Anonyymi

      Voisitko tulla haistelemaan onko meillä hometta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3793
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2231
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2104
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1721
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1552
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1492
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      80
      1447
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      1186
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1143
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1115
    Aihe