Voisiko tuon Loukallion saada jonkun pikkuisenkaan innostuneemman henkilön vetämäksi. Kausi alkaa, sitten kun alkaa ja jos alkaa. Aukiolokaan ei aina niin taattu, jos sattuu olemaan parempaa juomis... eiku tekemistä. Nytkin kausikortit rahastettiin hyvissä ajoin, mutta pulju avataan sitten joskus.
Päättäjät herätkää! Tämä on niitä harvoja hyviä asioita sievissä ja sekin pilataan.
Louekallio oikeaan käyttöön
5
546
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös tällä nykysellä vetäjällä ole sopimus kunnan kanssa tuosta touhusta? Nyt päättäjät vaatimaan, että homma toimii tai sopimus irtisanotaan! Eikö uusi kunnanjohtaja voisi laittaa asian kuntoon päättäjien kanssa?
- Anonyymi
Nimenomaan touhusta. Tai touhuilusta. Ihme ryysyläisiä koko porukka. Taitaa olla oma viihdekeskus tärkein.
- Anonyymi
Kyllä oli hieno paikka, kun Salosaaret pitivät paikkaa.
- Anonyymi
Eipä kohta lasketella, kun on lämmin sää ja lumet sulavat.
- Anonyymi
Ja ne jotka kausikortin ostivat, jäävät nuolemaan näppejään. Toisin kuin paikan vetäjä, rahaa tyhjästä. Mikä kausi alkaa vasta tammikuun lopulla ja päättyy jo muutaman viikon jälkeen? Ja päästäänkö näiden lämpimien jälkeen mäkeen ensinkään? Saako kausikortista rahat takaisin? Epäilen vahvasti että ne on jo törsätty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2754699Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442877Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k302855Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761811Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061664Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151190