Liedon vakavin ongelma on ulkomaalaistaustaisten kohdistama rasistinen väkivaltarikollisuus kantasuomalaisia kohtaan on loputtava. Unelmoimme myös, ettei mediassa sekä julkisessa keskustelusta salata ulkomaalaistaustaisten yliedustusta rikostilastoissa, erityisesti raiskaus-ja väkivaltarikoksissa ja yleistä yhteiskuntavelvoitteiden ja lakien halveksuntaa.
Rasistinen viha kuuluu useisiin muihin kulttuureihin, joiden huonoja ominaisuuksia on tullut maahanmuuttajien mukana Suomeen.
Suomeen rantautuneissa vieraissa kulttuureissa rodullistaminen on tavanomaista, jonka avulla ihmisiin liitetään valheellisia esimerkiksi ihonvärin tai oletetun etnisen taustan takia oletuksia, stereotypioita ja ennakkoluuloja. Tavanomaista on myös oman kansan keskuudessa asettaa ihmiset eri asemaan. Naiset ja lapset, sekä vääräuskoiset ovat aina alempiarvoisempia ja alistettavissa. Sitä korostetaan myös ympäristölle, jopa pakkopukeutumisella.
Viha muita kansanryhmiä kohtaan on vierasta, omituista ja uutta suomalaisille. Suomalaisille rasismi on ollut tuntematonta, kunnes maahanmuuttajat toivat rasistisen käyttäytymisen ja vihan muita kohtaan Suomeen.
Liedossa paha ongelma
8
540
Vastaukset 8
- Anonyymi
Onko varhaiskasvatuksessa otettu huomioon, että riippuu uskonnosta onko seksi lasten kanssa hyväksyttävää. Suomessa se on laitonta, mikä ei välttämättä ole kaikille selvä asia.
Islamilaisilla se on toisin. Monien on vaikea hyväksyä, että tyttölapsi Aisha oli vasta 9-vuotias, kun muslimien profeetta Mohammed oli seksuaalisuhteessa hänen kanssaan.
Arvostetuimmat Hadithit sekä islamilaiset tiedemiehet todistavat Aishan olleen 6-vuotias hänen kihlautuessaan, ja 9-vuotias aloittaessaan sukupuolielämän Muhammedin kanssa.
Muhammedin sunna eli elämäntyyli on johtanut hyväksyttävään lasten seksuaaliseen hyväksikäyttöön islamilaisessa maailmassa. Muhammedin tavoin voi toimia islaminuskoisena. Se maailma ei muutu valtioiden rajojen mukaan, vaan kulkee kaikkialla Islamiin uskovan mukana.- Anonyymi
Aivan oikein!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan oikein!
Jokainen voi tehdä johtopäätökset millaisesta ped@rikulttuurista kyse...
Ja tyhmät suomalaiset naiset (suurin osa) haluaa tämän Suomeenkin ja siten lopulta omillekin jälkikasvuille. Yksinkertaista porukkaa.
- Anonyymi
Onko Liedossa paljon näitä pakolaisia?
- Anonyymi
Kannattaa katsoa Armanin ohjelma, jossa ulkomaalaistaustainen nuori sanoo suoraan, että maahanmuuttajalapset ovat rasistisia. Tämähän me on tiedetty alusta asti. Miksi poliitikkomme yhä hehkuttavat, että rasismi on meidän suomalaisten toimintaa.
Miksi Ruotsissa raiskataan enemmän naisia kuin Etelä Afrikassa? Ovatko Perit ja Svenit muuttuneet raiskaajiksi?
Ei, vaan tämä on niistä kulttuureista tulleiden tekosia, jotka pitävät naista koiraakin alempana!
Niin kuin se Oulun "puurokenraali", joka kritisoi heille "pakolaisille" tarjottu puuroa, että ruoka on pahaa, se ei kelpaa edes koirille, se on naisten ruokaa!
Näin nämä ylimieliset muslimit ottivat meidän apumme vastaan.
Ja näiden lapset oppivat sen saman.
Ja he eivät kunnioita naisopettaja koulussa. - Anonyymi
onhan se kumma ettei vanhaan kunnon tapaan "sakin hivutuksella" saada junnuja kuriin ?
- Anonyymi
1918 tätä touhua ei olisi katsottu pitkään
- Anonyymi
Maissa kuten Yhdysvallat ja Venäjä ei tällaista tapahdu ollenkaan! Euroopan maissa kyllä, siis Länsi-Euroopan.
Koska Länsi-Eurooppalaiset ovat paskan puhujia enimmikseen!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292079
- 51989
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160877Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50766- 77720
- 53627
- 67626
- 59616
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.145612Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e133570Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20520- 52513
- 6504
- 4499
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32498- 55488
- 34487
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118486Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.154476Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142463