Että sillai sitte. Taas seurakunta menetti yhden huippuosaajan. Ja miksi? Viimeinen sammuttaa valot
Vastaukset 17
- Anonyymi
Kauankohan tämä yksi pariskunta saa seurakunnan piikkiin pyörittää oman pienen piirinsä toimintaa. Menee pian Niinisalomallin touhuksi.
- Anonyymi
Ei kai siellä mikään 8–16 työaika ole. Tilaisuuksia on iltaisinkin jne. Nyt järki käteen!
- Anonyymi
Mikä pariskunta?
- Anonyymi
Ei tuollainen arvostelu oo sopivaa, ellei lyö nimiä pöytään, että asianomainen voi puolustautua. Noilla vihjeillä syyllistetään kaikki viattomatkin.
- Anonyymi
Täällä on aivan turhaa höpinää, ei näiden takia kannata yöunia menettää.
Kannattaisi pohtia seurakuntien yhdistämistä, säästöä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä on aivan turhaa höpinää, ei näiden takia kannata yöunia menettää.
Kannattaisi pohtia seurakuntien yhdistämistä, säästöä?Nämä pienet seurakunnat saisi kaikki lopettaa. Tai jos joku haluaa niitä ylläpitää, niin maksaa sitten sen mukaan siitä ilosta.
- Anonyymi
Ei kai sielä ole kuin yksi pariskunta ketkä Parkanon palkkalistoilla
- Anonyymi
Eipä taida tulla kellää ikävä
- Anonyymi
No niinpä tätä on odotettu ja se olis jackpotti kun sais sen yhden vipraattorin sieltä pois.Sitte palautuis usko seurakuntaan.
- Anonyymi
No avatkaahan nyt vähän , kuka ja mitä…?!
- Anonyymi
Mitä seurakunta tekee kahdella kiinteistötyöntekijällä,
työn taitaa suuremmalta osin tehdä kesätyöntekijät ja työllistetyt. Tällaisissakin asioissa voisi seurakunta olla avoin seurakuntalaisille jotka ylläpitävät toimintaa. Kysykää apua Ikaalisista.
- Anonyymi
Ja taas lähti yksi, missä vika kun pitkäaikaiset työntekijät irtisanoutuu.
- Anonyymi
Olisi varmaan tutkiskelun paikka...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisi varmaan tutkiskelun paikka...
Niinpä eikö tuohon kukaan puutu, minkämoista henkilöstöjohtamista kirkolla oikein on.Olisko asia niin tässäkin laitoksessa pitää paikkansa se että paska valuu aina alaspäin
- Anonyymi
Kyllä tässä maassa saa irtisanoutua omasta tahdosta. Kuvitteletteko olevanne jotain ohjaajia joilta kysytään että saako ottaa loparit. Mitä helvetin holhoojia kuvittelette olevanne??
- Anonyymi
Ihan sairas työyhteisö
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5261058- 60691
- 53594
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160593Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä166568Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.244562Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.84542Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20476Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta98469Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187460