Pissipäiden tekemä ajatus, pissipäiden tekemä päätös, jossa ei ainutkaan miettinyt "mistä se raha o

Anonyymi-ap

Pissipäiden tekemä ajatus, pissipäiden tekemä päätös, jossa ei ainutkaan miettinyt "mistä se raha otetaan, jolla leikitään sotea?" Ny lisäksi Suomen rahat menee ukrainalais juutalaisille mafiosoille ja klaaneille.

13

509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vasemmistohallituksen tuotantoa.

      • Anonyymi

        Koko pas.a eduskunta sen hurraten ja taputtaen hyväksyi.


    • Anonyymi

      Kuspään tekemä aloitus.

      • Anonyymi

        Ka,,, jerking boy on herännyt!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ka,,, jerking boy on herännyt!

        Kato, sää puhut myös ruottia.


    • Anonyymi

      Hyvinvointijohtajia niin että päät kolkkaa yhteen, onko heistä kukaan ollut lomautettuna tai jopa mietitty että jos siitä porukasta karsittaisiin vaikka puolet niin tulisi monen sadan tuhannen säästöt vuodessa, vois vaikka satsata vanhustenhoitoon jotka nyt kituvat kotonaan yksin, housut täynnä ulostetta, nälkäisinä ja janoisina, dementoituneet, sokeat, kuurot, eläimetkin pidetään paremmin kuin veronsa maksaneet ikäihmiset jotka ovat ahertaneet elämässä ja nyt eivät ole minkään arvoisia. Suomessa vanhan elämä ala-arvoista.

      • Anonyymi

        Kussspiet menestyy


    • Anonyymi

      Perusratkaisu on hyvin ihmeellinen. Lisää pitäisi tehdä työttömiä, mutta kuitenkin "menkää töihin" huuto raikaa. Ei noista prkleistä ota selvää.

    • Anonyymi

      Lääketieteen eläkeläisprofessori, joka oli soten rienauksen alussa sitä suunnittelemassa työryhmän johtajana, paljasti sunnuntain haastattelussa:
      1. Meillä on varmaan pilkkuvirhe alusta alkaen kustannuksissa
      2. Luotimme yhteiskunnan kasvavaan kansantuloon, josta riittää rahaa. Ei nyt riitä!
      3. Vanha sairauden- ja terveyden hoitojärjestelmä toimi, anteeksi nyt paremmin.

      että sellaista sori siitä ny!

    • Anonyymi

      Mikään asia ei lähde pelittämään sormia napsauttamalla. Asioille pitää antaa aikaa, että lähtevät pyörimään. Sote on iso kokonaisuus ja vaikka tiedettiin niin kunnissa ei viitsitty aloittaa valmisteluja ajoissa. Koska kokoomus ja persut päättämässä ja suhmuroimassa. Vänkyröimässä.

    • Anonyymi

      Muistakaa nyt, kuinka toveri Viljanen ja kenkä Koskela riemuitsivat soten läpimenosta julkisesti. Muistakaa!

    • Anonyymi

      Sote olisi hyvä kun sen annettaisiin tekeytyä, mutta nykyinen hallitus pilaa sen tahallisesti ja jälki on karmeaa.

      • Anonyymi

        Tekeytyä🤣, voi helevettiläinen mikä ruudinkeksijä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      371
      12375
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      263
      5427
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2655
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      900
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      862
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      746
    Aihe