Pissipäiden tekemä ajatus, pissipäiden tekemä päätös, jossa ei ainutkaan miettinyt "mistä se raha otetaan, jolla leikitään sotea?" Ny lisäksi Suomen rahat menee ukrainalais juutalaisille mafiosoille ja klaaneille.
Pissipäiden tekemä ajatus, pissipäiden tekemä päätös, jossa ei ainutkaan miettinyt "mistä se raha o
13
421
Vastaukset
- Anonyymi
Vasemmistohallituksen tuotantoa.
- Anonyymi
Koko pas.a eduskunta sen hurraten ja taputtaen hyväksyi.
- Anonyymi
Kuspään tekemä aloitus.
- Anonyymi
Ka,,, jerking boy on herännyt!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ka,,, jerking boy on herännyt!
Kato, sää puhut myös ruottia.
- Anonyymi
Hyvinvointijohtajia niin että päät kolkkaa yhteen, onko heistä kukaan ollut lomautettuna tai jopa mietitty että jos siitä porukasta karsittaisiin vaikka puolet niin tulisi monen sadan tuhannen säästöt vuodessa, vois vaikka satsata vanhustenhoitoon jotka nyt kituvat kotonaan yksin, housut täynnä ulostetta, nälkäisinä ja janoisina, dementoituneet, sokeat, kuurot, eläimetkin pidetään paremmin kuin veronsa maksaneet ikäihmiset jotka ovat ahertaneet elämässä ja nyt eivät ole minkään arvoisia. Suomessa vanhan elämä ala-arvoista.
- Anonyymi
Kussspiet menestyy
- Anonyymi
Perusratkaisu on hyvin ihmeellinen. Lisää pitäisi tehdä työttömiä, mutta kuitenkin "menkää töihin" huuto raikaa. Ei noista prkleistä ota selvää.
- Anonyymi
Lääketieteen eläkeläisprofessori, joka oli soten rienauksen alussa sitä suunnittelemassa työryhmän johtajana, paljasti sunnuntain haastattelussa:
1. Meillä on varmaan pilkkuvirhe alusta alkaen kustannuksissa
2. Luotimme yhteiskunnan kasvavaan kansantuloon, josta riittää rahaa. Ei nyt riitä!
3. Vanha sairauden- ja terveyden hoitojärjestelmä toimi, anteeksi nyt paremmin.
että sellaista sori siitä ny! - Anonyymi
Mikään asia ei lähde pelittämään sormia napsauttamalla. Asioille pitää antaa aikaa, että lähtevät pyörimään. Sote on iso kokonaisuus ja vaikka tiedettiin niin kunnissa ei viitsitty aloittaa valmisteluja ajoissa. Koska kokoomus ja persut päättämässä ja suhmuroimassa. Vänkyröimässä.
- Anonyymi
Muistakaa nyt, kuinka toveri Viljanen ja kenkä Koskela riemuitsivat soten läpimenosta julkisesti. Muistakaa!
- Anonyymi
Sote olisi hyvä kun sen annettaisiin tekeytyä, mutta nykyinen hallitus pilaa sen tahallisesti ja jälki on karmeaa.
- Anonyymi
Tekeytyä🤣, voi helevettiläinen mikä ruudinkeksijä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle874285Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt2103421Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖473056Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle822776Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3832495- 1842173
- 411717
- 781625
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231428Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391422