Pissipäiden tekemä ajatus, pissipäiden tekemä päätös, jossa ei ainutkaan miettinyt "mistä se raha o

Anonyymi-ap

Pissipäiden tekemä ajatus, pissipäiden tekemä päätös, jossa ei ainutkaan miettinyt "mistä se raha otetaan, jolla leikitään sotea?" Ny lisäksi Suomen rahat menee ukrainalais juutalaisille mafiosoille ja klaaneille.

13

414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vasemmistohallituksen tuotantoa.

      • Anonyymi

        Koko pas.a eduskunta sen hurraten ja taputtaen hyväksyi.


    • Anonyymi

      Kuspään tekemä aloitus.

      • Anonyymi

        Ka,,, jerking boy on herännyt!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ka,,, jerking boy on herännyt!

        Kato, sää puhut myös ruottia.


    • Anonyymi

      Hyvinvointijohtajia niin että päät kolkkaa yhteen, onko heistä kukaan ollut lomautettuna tai jopa mietitty että jos siitä porukasta karsittaisiin vaikka puolet niin tulisi monen sadan tuhannen säästöt vuodessa, vois vaikka satsata vanhustenhoitoon jotka nyt kituvat kotonaan yksin, housut täynnä ulostetta, nälkäisinä ja janoisina, dementoituneet, sokeat, kuurot, eläimetkin pidetään paremmin kuin veronsa maksaneet ikäihmiset jotka ovat ahertaneet elämässä ja nyt eivät ole minkään arvoisia. Suomessa vanhan elämä ala-arvoista.

      • Anonyymi

        Kussspiet menestyy


    • Anonyymi

      Perusratkaisu on hyvin ihmeellinen. Lisää pitäisi tehdä työttömiä, mutta kuitenkin "menkää töihin" huuto raikaa. Ei noista prkleistä ota selvää.

    • Anonyymi

      Lääketieteen eläkeläisprofessori, joka oli soten rienauksen alussa sitä suunnittelemassa työryhmän johtajana, paljasti sunnuntain haastattelussa:
      1. Meillä on varmaan pilkkuvirhe alusta alkaen kustannuksissa
      2. Luotimme yhteiskunnan kasvavaan kansantuloon, josta riittää rahaa. Ei nyt riitä!
      3. Vanha sairauden- ja terveyden hoitojärjestelmä toimi, anteeksi nyt paremmin.

      että sellaista sori siitä ny!

    • Anonyymi

      Mikään asia ei lähde pelittämään sormia napsauttamalla. Asioille pitää antaa aikaa, että lähtevät pyörimään. Sote on iso kokonaisuus ja vaikka tiedettiin niin kunnissa ei viitsitty aloittaa valmisteluja ajoissa. Koska kokoomus ja persut päättämässä ja suhmuroimassa. Vänkyröimässä.

    • Anonyymi

      Muistakaa nyt, kuinka toveri Viljanen ja kenkä Koskela riemuitsivat soten läpimenosta julkisesti. Muistakaa!

    • Anonyymi

      Sote olisi hyvä kun sen annettaisiin tekeytyä, mutta nykyinen hallitus pilaa sen tahallisesti ja jälki on karmeaa.

      • Anonyymi

        Tekeytyä🤣, voi helevettiläinen mikä ruudinkeksijä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1984
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1740
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      61
      1414
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      80
      1397
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1038
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      946
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      943
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      892
    9. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      876
    10. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      873
    Aihe