Hän valitsisi minut sieltä
Haluaisin että
Anonyymi-ap
21491
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ei ole muita vaihtoehtoja vain sinä. Haluan, että toimit minun kanssa eritavalla, kuin yleensä. Tiedät mitä tarkoitan.
En tiedä mitä tarkoitat
Voisitko tarkentaa
Puhu mun kanssa, oikeesti. Kerro mitä sä ajattelet, tunnet ja haluat ja mä kerron mitä mä.
En uskalla
Ostatko että minä avaudun ensin? Sitten joskus... Sivusta
Tietenki uskallat. Siksihän sä täällä ja tuolla kärkyt
Odotan että joku avautuu. Kun nyt pääsisi sinua lähemmäs. En edes keksi tikusta asiaa
Miksi sä et tee sitä ensin. Oot se rohkeampi ja itsevarmempi meistä.
Tiedän et se voisi olla mahdollista sinun kanssasi. Siltikin on pieni epäilys olemassa, voinko oikeasti puhua henkilökohtaisesti.
Tietenki kaiken tän hulluuden jälkeen on vaikka mitä epäilyksiä, mulla. Sulla sit sun omista syistä. Mut täytyyhän meidän yrittää puhua. Eikä kaikkea saada kerralla puhuttua, mutta kunhan alkuun päästään
Ei täällä... Vaan oikeesti
Näin jokainen sana on livessä tärkeä.
Niin, ja kun on tärkeitä asioita puhuttavana, eikä ole välttämättä helppo pukea sanoiksi sitä mitä haluaa tai tarkottaa, niin siksi aattelin että ei mielellään otettais paineita siitä että kerralla pitäis kaikki selvittää. Että jos voitas sopia ja luvata molemmat, että alotetaan ja seuraavilla kerroilla sitten jatketaan?
Tuo on tärkeää, ei pitäisi ottaa paineita vaikka kuinka herkkä tilanne olisi. Kaikki mitä tapahtuu, on kuitenkin inhimillisyyttä. Hyvä suunnitelma!
Epäilen, että se menis niin, et toinen kysyis yhden asian ja sit toinen vastais siihen ja näin jatkuis muutama viesti ja se ois siinä.
Ei viesteillä pitäisi tärkeitä asioita hoitaa. Yleensä se pitäisi tehdä ehdottomasti kasvokkain, se on aina henkilökohtaista.
Se yksi hymy oli selvästi mieleesi jos muistat sen katseen ja hymyn. Sellaistako odotat
Kuin myös. Luulen että hän ei tykkää minunlaisista mutta minä olen aivan myyty sinunlaisista
Minä en voi valita ihmisiä enää muutenkaan kuin netistä. Ja
Niistäkin vain kaukosuhteita.
Kaunis toive!! silloin kun tunteet kohtaa ja niiden kanssa on varma, on helppo toivoa valinnan osumista kohdalleen. On hemmetin toivottavaa että ihmiset jotka sopivat toisilleen, ei hukkaisi elämän arvokasta aika ikävöidessään toisiaan.
https://www.youtube.com/watch?v=B2Kp64oigzg