Vesihuollon myynti

Anonyymi-ap

Kaupungintalolta peräisin olevat huhut kertovat että kaupungin helppoheikit suunnittelevat (Energian) ja sitäkautta vesihuollon osittaista myyntiä kattaakseen alijäämän tulevina vuosina. Olisi erittäin kiinnostavaa nähdä mitä täällä aiotaan lausua ko. lakiehdotukseen. Tuttuun tapaan lausutaan jotain mistä ei nouse äläkkä ja myydään äkkiä ennen lain voimaantuloa?

Maksumuurin takana https://www.ksml.fi/paikalliset/8221374

9

548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä olisi hyvä. Sijoittaisin samantien muutaman satatonnia ja alkaisin vaatia energian siirtomaksuja ja vesi/viemäri maksuja ylös. Siinähän kommunistit vinkuisi sen jälkeen.

    • Anonyymi

      Yksityistäminen on yrityksien etu ja kustannukset kasvavat ihmisillä. Vielä ei ole koskaan tullut vastaan tilannetta, että hinta laskisi yksityistämisen myötä.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        VAROKAA TUOTA LINKKIÄ!


    • Anonyymi

      Näkyy vievän kaupunginhallituksen pöytäkirjaan. Olen samaa mieltä, varokaa! Pelkkää paskaa ala Kiiskinen

    • Anonyymi

      Kaupunki,( kunta , ääneseutu) pyrkii vähentämään omistuksiaan, ne ovat taakka. koska asukkaita liian vähän, varsinkin työtäteķeviä,ihan liikaa loiseläjiä.

      • Anonyymi

        Jos myisivät Energian niin saattais olla että hinnat lähtee laskuun kun ei tarvitse pitää kaupunkia pystyssä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos myisivät Energian niin saattais olla että hinnat lähtee laskuun kun ei tarvitse pitää kaupunkia pystyssä.

        Ja sitten lähtisi kunnallisvero nousuun, koska nämä nykyiset ja sitä edeltävät idiootit lappavat rahaa kankkulankaivoon.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      114
      4422
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      57
      2528
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      79
      1657
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      6
      1113
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      854
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      843
    7. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      118
      823
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      39
      802
    9. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    10. Tiedät sen

      Esitän välinpitämätöntä, mutta en ole sitä oikeasti.
      Ikävä
      62
      768
    Aihe