Alotin intin nyt tammikuussa ja kohta ekat 3 viikkoa mennyt. Oon koko ajan ollut sitä mieltä että tehtävällä ei väliä kunhan saa jonkun 6kk tehtävän. Onko jotain vinkkejä miten päästä varmiten 6kk tehtävään ja miten pitäis hommat hoitaa. Voiko esim p2 testin tehdä huonosti vai joutuuko esim johonkin vuoden nakki hommaan?
Intissä 6kk
Anonyymi-ap
3
326
Vastaukset
- Anonyymi
Minun aikana yksi heppu kertoi alokasajan lopulla kouluttajalle toiveekseen päästä sissikorpraaliksi. Jääkärikomppaniassa. Taisi kyllä olla aivan tosissaan, ei todella ollut mikään terävin kynä. Kun komppaniassa luettiin mihin kukakin lähtee peruskoulutuskauden jälkeen niin purskahti itkuun kun laitettiinkin huoltokomppaniaan ruokalan astiankantajaksi.
- Anonyymi
Aloittajalle sopiva pesti on tupapillun pesti.
- Anonyymi
Ole reilu ja jämäkkä, hoida hommat. Kyllä se siitä homma etenee. Älä lusmuile,se ei oo kivaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615370Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515273Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084612Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072313Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31196Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43964