Tangomarkkinat

Jari pääsi tuomiostaan huolimatta Tangomarkkinoille. Mikä on järjestäjien moraali?
12495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Niinpä. Esim Teuvo Loman ei esiinny enää tai Lauri Tähkä.

Äänestä
  • Annetaan nyt Jarillekkin vielä uusi mahdollisuus omassa elämässä ja jokainen joskus erehtyy elämässään väärälle tielle.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Annetaan nyt Jarillekkin vielä uusi mahdollisuus omassa elämässä ja jokainen joskus erehtyy elämässään väärälle tielle.

    Erika Vikman saa paljastella ja levitellä paikkojaan hyvin rivosti, silti yritetään saada hänet edustamaan Suomea euroviisuihin!!??

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Annetaan nyt Jarillekkin vielä uusi mahdollisuus omassa elämässä ja jokainen joskus erehtyy elämässään väärälle tielle.

    Ei tuollaisia tekoja voi antaa anteeksi. Kuvottavaa edes ajatella niin.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Annetaan nyt Jarillekkin vielä uusi mahdollisuus omassa elämässä ja jokainen joskus erehtyy elämässään väärälle tielle.

    Tiedätkö millaisia kuvia Jarilta löytyi? Poliisit joutuivat sairaslomalle ne nähtyään. Kovaa lapsipornoa. Pitäisikö Jarille antaa siis uusi mahdollisuus? Olet sairas ihminen jos puolustelet tätä petoa.

    Äänestä

  • Tähkä kyllä päätti ihan itse uransa.

    Äänestä

Aku Hirviniemi menetti instankin ja työt vaikka ei ole saanut edes tuomiota mistään. Hovioikeus jätti tuomitsematta, ellette ole huomanneet. Ja viesteistä ei ole tehty edes rikosilmoitusta.

Äänestä
  • Kyllä vaan, käräjäoikeus tuomitsi Hirviniemen seksuaalisesta ahdistelusta mutta Turun hovioikeus jätti tuomitsematta Hirviniemen rangaistukseen.

    Äänestä

Aloittaja. Oletko sinä yksi uhreista?

Äänestä

Voisitteko jo lopettaa tämän turhan vouhotuksen ja mustamaalamisen. Mitä iloa te tästä saatte. Miksi ette voi jättää rauhaan ihmistä, joka on tuomionsa kärsinyt.

Paljon pahempaa tapahtuu ihan lähelläsi, perheissä joissa ei välitetä lapsista etc. Jos on liikaa aikaa keskittykää näihin, auttakaa hädässä olevia pieniä.

On helppo kirjoittaa nimettömänä someen ja olla niin olevinaan olla oikeassa. Pitäisikö ihan ensiksi katsoa peiliin mitä siellä näkyy. Miettiä ihmisiä lähelläsi, ovatko he täydellisiä ja virheettömiä. Harva meistä on.

Lopettakaa ihan oikeasti tämän ihmisen elämän kurjistuminen . Se on jo nyt varmasti ihan kauheaa.
Helpottaako vasta tieto ettei häntä enää ole. Haluatko sitä oikeasti. Tiedätkö oikeasti kaiken tapahtuneen vai uskotko siihen mitä kuulet ja luulet.

Äänestä

Laulaa osaa, paras Suomessa. Harmi että on töpännyt pahasti.

Äänestä

Niin oikeassa olet 21.41. Jossain se raja kulkee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jari pääsi tuomiostaan huolimatta Tangomarkkinoille. Mikä on järjestäjien moraali?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu