Millainen on hyvä mies ja mikä saa mielenkiinnon heräämään, tai lopahtamaan?
Naiset, kertokaa!
Anonyymi-ap
49662
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Hyvä mies kiusaa ja vainoaa naisia.
Mieheltä!
Red 🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩
Miehen puhetta 💪
Kaljupäät tekee tuota.
Kiltti ja tavallinen jää aina yksin.
Miehen täytyy olla rohkea ja esitellä itsensä hyvin
Olen etsinyt kilttiä ja tavallista miestä jo vuosien ajan. Aina kun luulen löytäneeni niin hiljalleen huomaan löytäneeni lähinnä sarjamurhaajaa muistuttavan psykopaatin. Hiljaiset, ystävälliset, kiltin oloiset introvertit ovat olleet niitä sadistisimpia ja kontrolloivimpia. Haistavat kiltit naiset helposti.
Hyvä mies on kiva ja kiltti ja huomioi naista. Jos miehellä on koira, tulen aina iloiselle tuulelle koirasta ja miellän miehenkin mukavaksi. Sitten on miehiä, jotka ovat hyvin sporttisia supersankareita. He eivät ole kiinnostuneita minusta, koska olen alter egoltani liian nössö. On miehiä, jotka keskustelevat koko ajan. Sekin on mukavaa, mutta rajansa kaikella esitelmissäkin. Ilahdun kukkakimpusta ja pienistä avuista ja tykkään yhdessä touhuiluista.
Alter egoltasi liian nössö, naisia esittävä gubbe? No ikäänkuin kyllä. Pureskelkaa sitä suhteessa guben naisperformansseihin. Yksi tyyli on toki myös tämä avoimen sessuaalinen täällä netissä🥱
🤣🤣🤣 Repesin! Tietäisitpä kuinka paljon olen käynyt kikkelileskusteluita miesten kanssa vuoden aikana. En ole tyrmännyt kikkelikeskustelijoita vaan uteliaana kuunnellut ja katsellut niistä lähetettyjä kuvia. Valtaosa yhteyttä ottaneista miehistä on osoittamut kikkelikeskustelijoiksi ja moni on lähettänyt kuvia ja halunnut esitellä mitä olisi tarjolla. Minä suhtaudun positiivisella uteliaisuudella asiaan vaikka en kylläkään kiihotu moisesta.
Tuo on kyllä naurettavaa. Mutta ehkä sillä halutaan tuoda esille omaa erinomaisuuttaan. Vähän niinkuin cv:ssä.
Totta! Kikkeli-cv
Eihän täällä tykätä siitä, että listataan ominaisuuksia. Sanotaan siis vain, että oikeanlainen herättää mielenkiinnon ja vääränlainen saa sen lopahtamaan.
Itseäni n. 10-35 vuotta vanhempi, huomaavainen ja avulias, itsevarma olemus jolla peittää herkkyyttään, sielukas jopa surullinen katse, sympaattinen olemus ja joku söpö persoonallinen piirre esim. kävelytyylissa tai ulkonäössä. Joskus hyvä raikas tuoksu tai jopa hien haju on tehnyt vaikutuksen.
Piirteet jotka olen kokenut epämiellyttävinä ja jotka voisivat jopa sammuttaa kiinnostuksen: pahan hajuinen hengitys ja haju muutenkin, nariseva ääni, naisellinen ja snobi olemus, epäsyvällinen ja yksinkertainen vaikutelma. Tietynlaisista kasvonpiirteistä en yleensä myöskään kiinnostu (pitkä leuka, kovera kasvojen profiili, perinteisen komea leukalinja).
Nyt menee tämä itsesi kuvailu vähän kyseenalaiseksi tämän ikäjanan perusteella palstagubbe. Saatoin vahingossa haukkua jonkun perariksi tai muuta ohimennen. Sori mikäli koet tähän tapaan asian
Miehen pitää uskaltaa tulla pimputtamaan naisen ovikelloa ja pyytää ulos. Tai vähintään soittaa puhelimella naiselle ja kysyä, että mitä kuuluu, keitätkö kahvit. Niih.
No ei nyt helvetti todellakaan.
Mulle tulee paniikkikohtaus, jos ovikello soi. Eli pitää ilmoittaa etukäteen puhelimitse, että on tulossa. Ei sinne oven taakse todellakaan tulla pimputtelemaan.
Juu,tuo on totta.
Hei, sinä panikoija. Tämä oli minun vastaukseni. Kehitä itse omasi äläkä tuo tuota negatiivista pelolla höystettyä ajattelutapaa minulle.
Huomioiva, luotettava ja ihana hymy.
Etkähän itsekin osaa listata asioita millä pääset naisestasi eroon
Kaksoisliekkini saa mut syttymään!
Yksin kertaisesti itseni näköinen tai piirteet samat ja joku sanaton hormooniko lie mikä aktivoi minut häneen.
Aika kemiallinen selitys sinulla gubbe kuvitellusta vaikutuksesta vastakkaiseen sukupuoleen
Naimanaama
Alfa. Ätmit kelpaa esimerkeiksi miksi ei kannata tulla, kohtalo on aina karu ellei jopa sensaatiomaisen rujo
Ziisös girl, you brutal. Itse vain kalpea aavistus tuosta, mutta yhdyn silti mielipiteeseen
Ei sellaista olekaan kuin hyvä mies. Yksin oleminen on ihan parasta! Kaikki miehet tuntuvat olevan avuttomia ja sanattomia. Samanlaisia kuin eksäni oli. Ei siksi edes kiinnosta tutustua keneenkään edes ystävänä!
Ei ihme että olet exä!
Oletko sinä nyt erittäin loukkaantunut naista esittävän lausunnon johdosta? Sitten hyysäät samaa äijää tunnin sisään. Chaos
Minä olin se joka laitoin eropaperit menemään. Mies olisi halunnut liiton jatkuvan!
Hyvä mies on kiltti, tarpeeksi mies, että saan olla nainen, luotettava ja rakastava. Mielenkiinnon herättää vahva olemus, silmät, omanlaisuus, tietty herkkyys. Lopahtamaan saa ylimielisyys, tylyys, epäluotettavuus, asioiden veivaaminen, koska se on mun homma ja se että jättää huomiotta tai antaa ristiriitaista viestiä liian kauan. Tässä nyt tämän päivän ajatukset.
Ei kannata mielenterveys naisiin koskea tappavat miehen
Elämässä pitää olla vähän runkkua ei runkkuja
Ei ole hyviä miehiä! Sen on viimeiset yksitoista vuotta osoittaneet!
Hyvä mies osaa asettua toisen asemaan ja osaa siksi ymmärtää ettei minkäänlainen läheisten kontrollointi oman edun vuoksi ole pitkänpäälle toimiva toimintamuoto. Hyvä mies osaa ajaa yhteistä hyvää eikä vain omaa etuaan. Hyvä mies on diplomaattinen mutta osaa pitää kiinni rajoistaan. Hyvä mies on valmis suojelemaan läheisiään ja puolustamaan heikommassa asemassa olevia. Hyvä mies ei pelkää kohdata sitä mitä on ja uskaltaa myös olla herkkä ja tunteva ihminen piittaamatta siitä mitä muut ajattelee.
Loismies saa lopahtaan.Ketjupolttaja mies kans.
Alkoholia saa juoda.
Omaan pesään kusia saa lähteä.
Olipa kyseessä minkä näköinen mies tahansa, tai minkä luonteinen tahansa niin ei ole minkäänlaista mielenkiintoa tutustua.
Kiinnostun miehistä, jotka ovat tasaisia ja luotettavia. Pohdiskelevia, huumorintajuisia ja jollain tasolla nörttejä.
En pidä miehistä, jotka käyttävät runsaasti alkoholia, käyvät baareissa, kiroilevat, ovat rasistisia, seksistisiä tai muuten syrjiviä tai esim. pröystäilevät autollaan tai muulla materialla.
Se elämäni rakkaus saisi lähettää viestin että on tulossa hakemaan minut kotoa ja lähdettäisiin yhdessä muistelemaan 60 70 80 90 luvun musiikkia jonnekin paikkaan missä niitä soitettaisiin. Niih!! Voi sitä aikaa.
No se lopahtaa kun ei uskalla ottaa ohjaksia käsiinsä.
EVVK vois vähempää kiinnostaa yksikään, ei edes kaverina. Kiitos siitä rankkojen vuosien!
Ihminen, joka on avoin. Ei pelkää ottaa yhteyttä ja menee positiivisella draivilla suhteessa eteenpäin, eikä ole koko ajan niin, että voikun ei kun tästä nyt mitään
tule. Pitää olla me henki, ME.
Minua ei kiinnosta edes avoimmuus. En jaksa, enkä halua tutustua keneenkään. Tarvitsen monta vuotta selvitäkseni kaikesta kokemastani!
Miesten tuntuu olevan vaikea ymmärtää sitä, että vanhemmat naiset ovat tyytyväisempiä elämäänsä ilman uutta miestä avioeron, tai leskeksi jäämisen jälkeen. Se on tutkimuksissakin todettu, että naiset voivat huonommin aloittaessaan uuden parisuhteen, verrattuna siihen että asuisivat yksin. Toisesta huolehtiminen ei tuo mitään hyvää elämään verrattuna siihen, että saisi olla yksin ja elää juuri niin kuin itse haluaa!
Tämän saman olisin voinut kertoa jo silloin ennen kuin projekti aloitettiin!
Tuo on totta. Minä en ainakaan lähde äidiksi tai piiaksi kenellekään. Pyöritän huushollia jo nyt yksin. Parisuhteessa tuon taakan pitäisi keventyä, ei kaksinkertaistua.
Jos elämännälkä toiseen ihmiseen pienenee ja tarve seksuaalisuuteen vähenee, ei mikään ihme jos haluaa olla yksin. Nuoremmilla ne vietit vievät ja vaikuttavat voimakkaammin kaikkeen tekemiseen.