Löytyykö viinaan meneviä

Juot läpi vuorokauden päivästä toiseen? Oot koko ajan kännissä
6985
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olin tuollainen aikoinaan, en onnekseni enää.

Äänestä

En tommoseen kykene montaa päivää

Äänestä
  • Montako päivää esim. kymmeneen kuukauteen mahtuu ?
    Kyllä kykeni, mutta siitä oli riemu kaukana.

    Äänestä

Aika paljon asia riippuu juoman vahvuudesta sekä juomisen nopeudesta. Ja ollaanko pienessä, vaiko kovassa kännissä.

Äänestä

Oon kyllä!!!! Marjastelijat pois alta kun meikä vetää!!!

Äänestä

Olen juonut viimeisen 5 vuoden ajan joka ilta keskimäärin 7-8 ravinola-annosta. Maksa polttaa minulta annoksen 1.5 tunnissa joten noin puolet ajasta jää maksalle aikaa toipua. Aamuisin ja päivisin en juo koskaan. Verikokeet teen puolivuosittain, kaikki hyvin.

Jatkuvassa kännissä oleminen ei onneksi houkuttele minua ollenkaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Juot läpi vuorokauden päivästä toiseen? Oot koko ajan kännissä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu