Pieni kolhu korinvärisessä puskurissa. Löytyykö Hämeenlinnasta ns. smart repair tai vastaavaa joka tekisi paikkamaalauksia. Tahtoo nykyään olla että tehdään vain niin että koko puskuri irroitetaan ja se on turhan iso ja hintava työ.
Hyvä automaalari?
14
346
Vastaukset
- Anonyymi
Minä voin tehdä
- Anonyymi
Mihin olet taas ajanut?
- Anonyymi
Kuka sinä voin tehdä?
- Anonyymi
Tänne
- Anonyymi
Noita ei ehkä sattuisi jos antaisit muiden ajaa.
- Anonyymi
Stupid repair löytyisi. Yks Osmo käynyt amista mut ei loppuun. Se asuu porukoittensa autotallissa mutta kaikkee se siellä on oppinut. Duunipalkka voi olla melkein mitä vaan vaikka harmaata salkku.
- Anonyymi
Onko se muovipuskuri? Pieni kolhu sellaisessa, hiot itse tasaiseksi 180 hiekka paperilla, puhdista spriillä, täytä naarmu Bilteman muovikitillä, hio 600 vesihiomapaperilla, puhdista uudelleen, osta merkki liikkeestä oikean väristä maalia, mukana tulee lakka. Suojaa teipillä ympäriltä, spray maalaa kohta kolmeen kertaan ohjeen mukaan. Lopuksi pari kerrosta lakkaa. Poista suojateipit heti lakkauksen jälkeen. Anna kuivua muutama tunti. Asia kunnossa.
- Anonyymi
Kyllä,tuolla tavalla halvinta ja ei niin vaikeaa kuin voisi kuvitella. Veikkaan ammattimiehen kirjoittamaksi em. ohjeen. peukut tälle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä,tuolla tavalla halvinta ja ei niin vaikeaa kuin voisi kuvitella. Veikkaan ammattimiehen kirjoittamaksi em. ohjeen. peukut tälle.
Kiitos, ihan amatööri olen ja pari kertaa vaimon autoon korjausta tehnyt, tosin ohjeet sain osaavammalta kaverilta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos, ihan amatööri olen ja pari kertaa vaimon autoon korjausta tehnyt, tosin ohjeet sain osaavammalta kaverilta.
Oot kyllä tosi taitava jannu ja käyevä käsistäs
- Anonyymi
Ei kannata ainakaan irrottaa. Usein vaikee istuttaa takas, niin ettei irvistele mistään ja saattaa silti jäädä kitisemään. Vaikka noi nyt on yleisiä halvemmissa autoissa muutenkin.
Hattelmantiellä maalaa, mutta ei oo vuosikymmeniin enää tehny. - Anonyymi
Kynsilakan poistoaineella kostutetulla vanulapulla naarmut tasoittuvat.
- Anonyymi
Ihanko tosi?
- Anonyymi
Vie helsinkiin siellä ne tekee mitä vaan
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2364016Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232317Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411481
- 77939
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127937Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37930Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62770