Syitä miksi itsellä on jo toinen bensakoneellinen 3 sarjalainen.

Anonyymi-ap

Huom. nämä ei ole tärkeysjärjestyksessä!
-autona ei liian pieni eikä iso
-farkkukori,yhtään suvia tms katumaasturia ei tule itselle.
-ajoasento on mintti sporttipenkeillä jotka saa esim. hyvinkin tyköistuviksi säädettävän sivutuen takia sekä todella alas,noita ei ole läheskään kaikissa sporttipenkeiksi kutsuttavissa jakkaroissa esim. Audilla tai Skodalla yms
-ZF8
-tehot ja auton paino huomioiden liikkuu erittäin hienosti ja kaasuvastefiilis hyvä.
-sport asennon huomaa,läheskään kaikissa ei.
-hienot,ajo-ominaisuudet ja toimiva 4veto ja takavetopainotteisuus
-ulkonäkö
-se avautuva takalasi takana,helpottaa lastaamista
-ajonvakautuksen saa kokonaan pois.
-nahkasisusta,en tykkää tekomuovista
-3 osassa kaatuva takapenkki
-kaasujousella toimiva konepelti
-sähköinen takaluukku
-ei ainakaan hybridi eikä adblue ongelmia
-koneena B48 jonka pitäisi olla ok,toki kysymyksessä on Bemari joten kaikkea voi sattua mutta olen varautunut siihen kuten jokaisessa autossa pitää olla
-2 litran koneelle n 6.7 matkakulutus ei lainkaan paha vaikka auto lastattu täyteen ihmisiä suksiboksineen.

Muuta ei nyt tule mieleen,isoimpana miinuksena ehkä kanssa autoilijoiden olettamus on se että bemarikuski on se vmäinen kpää ja sen eteen pakko kiilaa etten vaan pääse eteen yms mutta itseäni vain huvittaa moinen,käytän myös vilkkua enkä provosoi.

Jos olette etsimässä esim. vähän käytettyä farkkua Bmw kannattaa huomioida ja käydä kokeilemassa. Toisille nuo seikat mitkä mainitsin saattaa olla useimmille yhdentekeviä ja löytyy muistakin mutta ei kaikkea samalla eli itse en ole löytänyt vielä verrokkia.

2

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos auto on niin hyvä kuin annat ymmärtää, niin jäikö se ensimmäinen rekan alle vai miksi piti jo toinen hankkia?

      Itse olen huomannut että jos ostaa hyvän auton niin sitä ei tule vaihdettua turhan vuoksi.

      • Anonyymi

        Vastataan nyt semiprovoon näin että oletko joskus kuullut että autoja vaihdetaan uudempaan/vähemmän ajettuun ,myös saman merkkiseen ja malliseen? Toivottavasti keskustelun linja säilyisi asiallisena vaikka varmaan mahdotonta koska ihimiset provosoituvat jo täällä suolessa ko. merkistä. Mutta siis ei jäänyt minkään rekan alle vaan meni vaihdossa uudempaan jossa juuri ne ominaisuudet jotka halusin. Kokeilin myös A4 farkkua mutta oli todella tylsä auto ajaa etuvetoisena,myös Volvo V60 ei herättänyt mitään ostointoilua kun noita alternatiiveja kävin läpi. Varmasti hyviä autoja luokassaan suht.koht samassa hintakategoriassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4642
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1947
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1630
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      132
      1186
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1121
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1056
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      953
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      916
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      882
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      848
    Aihe