Hiihtoliitto

Anonyymi-ap

Onko totta että hiihtoliitto kaavailee 110 metrin mäkihyppytornia palosvuoreen, asia oli ollut esillä tällä viikolla liittokokouksessa. Liittynee jotenkin tähän yhteistyö kuvioon mistä oli kesällä lehdessä.

5

274

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hörhö?

    • Anonyymi

      Tiukumäkeen on tulossa lentomäki vuonna 2026. Rakennusbudjetista osa tule EU rahastosta. Hiihtoliitto saa sinne MM osakilpailun. Kriittinen piste mäkeen tulee olemaan 370 m. Katsojia tulee varmasti Pielaveeltä, Pyhäjärveltä ja Iisalmesta kiuruveen lisäksi. Koemme täällä tpdellista mäkihypyn juhlaa.

    • Anonyymi

      Kyllä. Puijon K90 mäki on asetettu käyttökieltoon sortuma vaaran syystä ja yhtenä paikkana jonne uusi pieni mäki voitaisiin rakentaa on Iisalmen Paloisvuori.
      Puijon K90 mäen kunnostaminen tulisi liian kalliiksi.
      MC kilpailujahan pienestä mäestä ei enää hypätä, joten siitäkään syystä mäen ei tarvitse enää olla Puijon yhteydessä.

    • Anonyymi

      Ei.

    • Anonyymi

      Ei se vuori oo. Mäki se on. Luotettavasta huoltoasemalähteestä on kuultu että puikkkosin jarin nimeä kantava mäki tehdään. Lentomäki jossa yli 200m leiskautuksia nähdään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      278
      10429
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      332
      7352
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      86
      1977
    4. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      123
      1731
    5. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      77
      1586
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1531
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1191
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      48
      979
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      838
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      762
    Aihe