Robert Fleischer on saksan tunnetuimpia ufo asiantuntijoita. Nyt hän on tehnyt hieman hämmästyttävän tempun, so siirtänyt normaalisti sunnuntaisen ufo ohjelman ajankohdan maanantaihin. Syyksi hän kertoo että amerikoissa tapahtuu juuri nyt paljon ufoihin liittyvää verhojen takana ja hän haluaa kertoa siitä mahdollisimman paljon, mahdolliset viikonlopun tapahtumat mukaanlukien.
https://www.youtube.com/watch?v=YLIuM7XU_tU
Robert puhuu toki saksaa, mutta asetuksista saa automaattisen käännöksen, suomeksikin videon alaitaan.
Robert Fleischer: Amerikkalaiset näyttäisivät ottavan ufot todesta
6
403
Vastaukset
- Anonyymi
No miksei. Ottihan ne Trumpinkin todesta.
- Anonyymi
Jotkut ottivat ja toiset eivät. Pellen sinne halusivat johtoon ja sirkus on tiedossa.
- Anonyymi
UFO = Unidentified Flying Object (tunnistamaton lentävä objekti)
IFO = Identified Flying Object (tunnistettu lentävä objekti)
Kun jokin lentävä esine on tunnistamaton, niin se on UFO. Kun se tunnistetaan, niin se muuttuu IFO:ksi.
Termiä, jota nykyään käytetään selittämättömille lentäville objekteille/tunnistamattomille poikkeaville ilmiöille, on UAP.
UAP stands for Unidentified Anomalous Phenomena, updated from Unidentified Aerial Phenomena.- Anonyymi
Puhekieleen vakiintuneella ufo -termillä viitataan useimmin ulkoavaruudesta tulleisiin muukalaisiin ja näiden aluksiin.
Sanatarkasti kyseessä on kuitenkin unidentified flying object, tunnistamaton lentävä esine. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhekieleen vakiintuneella ufo -termillä viitataan useimmin ulkoavaruudesta tulleisiin muukalaisiin ja näiden aluksiin.
Sanatarkasti kyseessä on kuitenkin unidentified flying object, tunnistamaton lentävä esine.Ja noin väärin on tehty pitkän aikaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja noin väärin on tehty pitkän aikaa.
Ei se ole väärin, mutta pitää ymmärtää asiayhteys. Sanan merkitys on kaksinainen, muuttuu asiayhteyden mukaan.
Mutta nykypäivänä virallisempi on käyttää termiä UAP.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114659Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734405Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951779- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3561127Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119- 59992
- 67989
- 92948