Kotkan lidleissä melkoiset erot

Nimittäin asiakaskunnassa huima ero.. sutelassa normaalia työssäkäyvää kun karhulassa taas värillisiä ja nistejä 80% asiakkaista.. onko karhulassa tilanne tosiaa noin paha jo...
25922
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Paljon niitä on mutta ei oo 80 prosenttia , jos et tarkoita ihan tavallisia työtätekeviä. Ovatko ne myös nistejä ja loput 20 prosenttia on toimistorottia.

Äänestä

En tiiä mutta karmea kakan käry niistä tietyistä jää..

Äänestä

Ainahan kymi on tiedetty,,,,keskenään😄

Äänestä

Kontulassa alle 2% asiakkaista normaaleja tai suomalaisia niin kannattaa Kotkassa vielä hetki olla ja odotella tätä loistavaa tulevaisuutta.

Äänestä

No jos teille sopii, niin menkää sitten sutelaan. Minua ei haittaa vaikka täällä karhulassa on vähän köyhempiä asiakkaita . Minulle kaikki ihmiset ovat yhtä arvokkaita.

Äänestä
  • Ei Ole

    Äänestä

Karhulan Lidl on niin tunnettu laadukkaasta tuotevalikoimastaan, että sinne saapuu asiakkaita ulkomaita myöden.

Äänestä
  • Sääli että ne ulkomailta saapuneet asiakkaat ovat kaikkea muuta kuin laadukkaita?

    Äänestä

  • Tuleeko somput oikein turistibussilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Tuleeko somput oikein turistibussilla.

    KELA Golden Card vain vinkuu kassalla kun suomalainen veronmaksaja maksaa?

    Äänestä

Olen tehnyt aivan saman havainnon. Siistissä Sutelan Prismassa on kiva asioida normaalien suomalaisten kanssa. Kun taas Karhulan kauhukaupassa. Puhuuko siellä edes henkilökunta enää suomea?

Äänestä
  • Normaalien suomalaisten kanssa? Minkälainen on normaali? Käykö hän Sutelan prismassa?

    Äänestä

Tietty se aulan ALKO omalla tavallaan vielä vaikuttaa asiakaskuntaan.

Äänestä

Kyllä alko vaikuttaa. Karhulassa asiakkaita Lidlin puolella enemmän kuin sutelassa

Äänestä

sen takia sutelassa ei tarvitse vartijaa tosin kun karhulassa saa juosta hullujen perässä kokoajan

Äänestä

Hakeeko nistit Karhulasta ainekset nistipataan ?

Äänestä

Lidilit ovat sekatavaraa täynnä. Edullisia löytöjä joskus löydän. Ruokaa en kauupasta ostaisi. Kuka kumma ostaa jotain ulkolaisia pakasteruokia?

Äänestä

Useinmiten tuntuu olevan takaisinvetoja jonkun bakteerin/viiruksen takia,siksi välttelen.kotimaisissa kaupoissa harvoin ja jos sattuu olemaan kerrotaan asiasta heti.

Äänestä

Kävin perjantaina sattumalta molemmissa. Karhulassa oli ihan uskomaton seköpäähärdellipäivä menossa, kun taas Sutela on rauhallinen normaali suomalainen ruokakauppa.

Äänestä

Karhulan lidlissä kassatyöntekijät ärsyttäviä, paiskovat ostoksia irvistelevät asiakkaille eivätkä edes tervehdi,hyllyjen täyttäjät myös tosi törkeitä. En suosittele asioimaan karhulan lidlissä siellä myös paljon päihteiden käyttäjiä ja aina jotain härdelliä käynnissä sekä pitkät jonot.

1Äänestä

Karhula on uusi karhuvuori

Äänestä

Joo kyllä on siisteydesssä ero joka kyllä johtuu asiakkaiden tasosta. Karhula on kuin kelan aula. Sutela siisti

Äänestä

Sutelan Lidl on valitettavasti alkanut kiriä tasoltaan kohti Karhulaa.

Ainakin se peukkuvapiseva porukka siinä Lidlin katoksen alla jolle myyjät ja vartijat eivät tunnu haluavan tehdä mitään on mielestäni sitä tasoa turvallisuuden ja ostoskokemuksen kannalta että vien euroni toiseen kauppaan.

Äänestä

Olet muuten oikeassa. Sutelan lidl iltaisin paljon siistimpi kuin karhula.

Äänestä

Aikaisemmin Sutelaa pidettiin Kotkan "kontulana".

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nimittäin asiakaskunnassa huima ero.. sutelassa normaalia työssäkäyvää kun karhulassa taas värillisiä ja nistejä 80% asiakkaista.. onko karhulassa tilanne tosiaa noin paha jo...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu