Olli Lari Oskari

Kastamme poikamme ed.mainitulla nimellä.mielipiteitä?
5555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kovasti oli "ärriä" nimessä,muuten kiva

Äänestä

Kelpo nimi!

Äänestä

minä vaihtaisin järjestyksen Lari Olli Oskari.
kutsuma nimi voi olla mikä tahansa näistä.
kysyithän mielipiteitä, tässä minun!

Äänestä

Olli lienee kutsumanimi? -Pidän siitä kovin, omallekin pojalleni harkitsin, vaikka sitten muuhun päädyinkin.

Äänestä

...kielellä töitä että pysyy mukana.

Nimi sinänsä on ihan kiva, itse olisin miettinyt li-La-yhdistelmää jotenkin toisin.

Ja toivottavasti sukunimi ei ala Ku-, muuten tulee ongelmia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äitiiii kirjoitti:

Kastamme poikamme ed.mainitulla nimellä.mielipiteitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu