Näin viime yönä unta, että olin lukion viimeisellä luokalla ja lähdin kouluun liian myöhään (9:50 aamulla). Koulupäivä oli alkanut klo 8:00. Poljin fillarillani niin lujaa kuin pääsin läpi tuntemattoman kaupungin mukulakivikatujen. Matkalla ihmiset pysäyttivät minua ja kysyivät neuvoa. Sanoin turisteille, etten asu täällä, en tunne kaupunkia.
Koko ajan mietin vain, etten mitenkään ehdi kymmeneksi kouluun. Myöhästyn tunnin alusta ja joudun menemään luokkaan kesken tunnin. Uni päättyi ennen kuin pääsin kouluun asti.
Painajaiset, joissa myöhästyy jostain eikä koskaan pääse perille ovat ärsyttäviä.
Unessa myöhästyin koulusta
Anonyymi-ap
1
362
Vastaukset
- Anonyymi
Joskus kannattaa olla itsekäs tai asettaa päämäärille aikatauluja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1264650Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv732683Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801695Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 46896
- 66892
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122853Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N68838Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799