Mazda 3 1.6 vm.2004

Mazda 3 eps valo alkoi palaa katsastuksen jälkeen noin 4 tunnin kuluttua. Onko vastaavia vikoja ollut ja mitä luulette syyksi ?
7533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Syttyikö sulla oikeasti eps valo (electric power steering) vai oliko kyseessä esp?

Äänestä

Abs vikakoodit voi aiheuttaa myös abs kehän ruostuminen, joka turvottaa kehän paksuutta. Kehät on yleensä vetävien pyörien akselilla.

Äänestä
  • Tuskin se kehän ruostuminen antaa " abs-pumppumoduulin paineanturi vika" koodia kuitenkaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mazda 3 eps valo alkoi palaa katsastuksen jälkeen noin 4 tunnin kuluttua. Onko vastaavia vikoja ollut ja mitä luulette syyksi ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu