Vanha teurastamo

Anonyymi-ap

Hei! Onko täällä kukaan käynyt ylivieskan vanhassa teurastamossa? Olen kuullut siellä päin asuvilta teurastamosta tarinoita, joissa tapahtunut yli luonnollisia asioita. Olen itse kiertänyt suomessa paljon hylättyjä/vanhoja rakennuksia ja tämän paikan historia ja olemus kuulostaa minun korvaan hyvin mielenkiintoiselta ellei jopa vähän pelottavalta! Toivon että saan tarinoita teurastamosta!

9

1011

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siellä teuradtettiin eläimiä ja leikattiin lihaa. Eikös olekkin erikoista jotta teurastamossa tehtiin veristä työtä

    • Anonyymi

      Kummittelee kuulemma, kuolleet elukat kulkevat siellä öisin ja valittavat karmealla äänellä!

      • Anonyymi

        ja peltejä kolistelevat,


    • Anonyymi

      Enpä pelkäisi aave-eläimiä, mutta jos joku teurastaja kummittelee, sitten on tosi kyseessä.

    • Anonyymi

      Kuulemma siellä oli työntekijöillä koko ajan puukot kädessä,varmaan pelkäsivät aaveita ja kummituksia.

    • Anonyymi

      Joo ja siinähän hautuumaa vieressä, että kyllä siellä aaveita ja kummituksia riittää.
      Ei kannata pimeällä kulkea jos on heikot hermot.

      • Anonyymi

        Näin on ja niitä pyöreitä palloja on näyttö täynnä jos otat pimeässä kuvan kännykällä, en suosittele paikkaa heikkohermoiselle voi psyyke järkkyä


    • Anonyymi

      Kuolleet pysykööt kuolleina siellä Aida
      n toisella puolella.
      Sinne ei ole asiattomilla eikä myöskään ylimääräisillä asiaa. Ei elävillä eikä kuolleilla.
      Kiinteistö on vartioitu liiketila.

    • Anonyymi

      Tehdään heti selväksi että tiloissa on toimivia yrityksiä ja siten liiketiloja. Sinne ei ole siis ulkopuolisilla mitään asiaa.

      Paikkahan on vielä pystyssä joskin todella huonossa kunnossa. Alue menee kaavoitukseen todennäköisesti ensi vuonna. Kylmiöt on käytännössä purettu kokonaan, käsittelylinjaa on jonkin verran vielä paikallaan samoin navettaa. Lopetettu 1997.

      Finnaan kun laittaa hakusanaksi "Ylivieska teurastamo", tulee vaikka mitä mielenkiintoista: https://www.finna.fi/Search/Results?lookfor=ylivieska+teurastamo&type=AllFields

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      151
      6837
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      63
      5993
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4579
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      107
      4539
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      169
      4334
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1690
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      402
      1606
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1399
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      31
      1387
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      44
      1190
    Aihe