Paras A-ryhmä menee töihin ja kerryttää eläkettä, se ei lakkoile!

Anonyymi-ap

Työntekijöille tulee kusiset paikat. Se on se Golden shower, josta Trumppi puhui. Vai oliko se Golden Age???

Joka tapauksessa, palkankorotus voi perustua vain tuottavuuden paranemiseen, muuten väkeä joudutaan vähentämään vastaavasti. Riku Aalto ja salkunkantajansa ovat kusessa, koska heidän toilailut lisäävät työttömyyttä. Lakkoilu menee vituiksi. Jos palkkoja nostetaan 10%, niin joka kymmenes saa kenkää. Lisääkö se ostovoimaa? Onko se solidaarista?

Kevään poliittiset lakot lisäsivät työttömyyttä yli 20 000 hengellä. Oliko viisasta sulkea satamat neljäksi viikoksi? Huru-ukkojen toimintaa!

Ay-demarit ovat työttömyyden puolestapuhujia. En ihaile heitä. Äänestän todellakin muita. Ja YTK on se oikea kassa. Onko liittojen kassoissa edes rahaa, ettei olis veivattu lakkojen sponsorointiin?

Jos TES on voimassa, niin silloin ei saa lakkoilla.
Laittomaan lakkoon osallistuja voi saada 200 euron rapsut. Se on oikein.

Onneksi töihin saa mennä. Työt eivät ole lakossa. En osallistu lakkoiluun, vaan teen töitä, nostan palkkaa ja kerrytän eläkettä. Kuten Silvennoinen sanoisi: parasta A-ryhmää.

15

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eläkettä ei kerry tarpeeksi jos palkkatasot eivät nouse kulutason mukana, eivätkä palkkatasot ole sitä tehneet, joten niska limassa töiden tekeminen ei vain riitä, pakko saada lisää palkkaa.

    • Anonyymi

      Aloitus on tyhjää paskanjauhantaa.

    • Anonyymi

      Vai paras a-ryhmä.no jos kusi päässä niin ei potta auta.vain lestat luulevat olevansa jotain ryhmää.muista että kukaan ei ole korvaamaton.koskee myös sinua.mene seuroihin höpöttään.

    • Anonyymi

      Ennen maaseudulla opittiin siihen, että jos halusi lisää rahaa, tehtiin enemmän töitä. Nykyhipit kun haluavat mitä haluavat, niin laittavat perseet penkkiin.

    • Anonyymi

      Laitapa vaihteeksi linkki väitteeseesi, että kevään lakot lisäsivät työttömyyttä 20000 hengellä?

      Ei taita taaskaan löytyä?

    • Anonyymi

      Joku kumminkin nämä lakot maksaa Luulen ettei se ole työnantaja

      • Anonyymi

        Asiakkaillahan työnantajat yleensä kaikki maksattaa, se on sitä bisnestä.


    • Anonyymi

      Raukoiksi niitä on aina nimitetty, vaikka persut koittaa muuksi muuttaa.

    • Anonyymi

      Nyt ehdotomasti kaikki toverit kerätkää kortenne nyt,ja Venäjälle siellä on tasa-arvo kohilaan..
      Lakoilkaa vaan näätte mihin se johtaa firmat viedään hyvin helposti toisiin maihin!

      • Anonyymi

        Lyö firmasi kasaan ja kuskaa se minne huvittaa, mene itse mukana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lyö firmasi kasaan ja kuskaa se minne huvittaa, mene itse mukana.

        Ennen ja ennen.nyt on nyt eikä ennen ollut matujaksan riesaksi asti.kohta lähtee Suomesta kaikki firmat halpamaihin sehän tässä on takana.ei siinä lakot auta mitään loppujen lopuksi.raahern jää vaan lestojen firmat joita paljon.no täällä Ukrainan ym eläjiä paljon.lessut odottavat että valtio poistaa kaikki etuudet yms työläisiltä ja sitten palkkaavat ukrainalaiset orjapslkalla töihin firmoihinsa.noinhan tässä käy.on ne lessut niin kieroa sakkia ja tyhmiä.


    • Anonyymi

      Kuulin, että ei ollu uskaltanut koksaamon porteille kommarit tulla, kun tietävät, että puolet on jo eronnut "Mällisen" perillisistä.

      • Anonyymi

        Kommarit ovat aina siellä missä sinäkin olet.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kommarit ovat aina siellä missä sinäkin olet.

        Mällinen oli fiksu, ulkoisti koksaamon hyvisä ajjoi, kun lopputilit jaetaan ao200 ei tarvi puolustella!!! t:Kommari


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mällinen oli fiksu, ulkoisti koksaamon hyvisä ajjoi, kun lopputilit jaetaan ao200 ei tarvi puolustella!!! t:Kommari

        Kommarit eivät ulkoista, he tekevät kaiken itse, vain oikeisto ulkoistaa eli teettää duunarilla.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      71
      2993
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      46
      2604
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2245
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2158
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1966
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1732
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1546
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1497
    9. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1319
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      29
      1316
    Aihe