Työntekijöille tulee kusiset paikat. Se on se Golden shower, josta Trumppi puhui. Vai oliko se Golden Age???
Joka tapauksessa, palkankorotus voi perustua vain tuottavuuden paranemiseen, muuten väkeä joudutaan vähentämään vastaavasti. Riku Aalto ja salkunkantajansa ovat kusessa, koska heidän toilailut lisäävät työttömyyttä. Lakkoilu menee vituiksi. Jos palkkoja nostetaan 10%, niin joka kymmenes saa kenkää. Lisääkö se ostovoimaa? Onko se solidaarista?
Kevään poliittiset lakot lisäsivät työttömyyttä yli 20 000 hengellä. Oliko viisasta sulkea satamat neljäksi viikoksi? Huru-ukkojen toimintaa!
Ay-demarit ovat työttömyyden puolestapuhujia. En ihaile heitä. Äänestän todellakin muita. Ja YTK on se oikea kassa. Onko liittojen kassoissa edes rahaa, ettei olis veivattu lakkojen sponsorointiin?
Jos TES on voimassa, niin silloin ei saa lakkoilla.
Laittomaan lakkoon osallistuja voi saada 200 euron rapsut. Se on oikein.
Onneksi töihin saa mennä. Työt eivät ole lakossa. En osallistu lakkoiluun, vaan teen töitä, nostan palkkaa ja kerrytän eläkettä. Kuten Silvennoinen sanoisi: parasta A-ryhmää.
Paras A-ryhmä menee töihin ja kerryttää eläkettä, se ei lakkoile!
16
485
Vastaukset
- Anonyymi
Eläkettä ei kerry tarpeeksi jos palkkatasot eivät nouse kulutason mukana, eivätkä palkkatasot ole sitä tehneet, joten niska limassa töiden tekeminen ei vain riitä, pakko saada lisää palkkaa.
- Anonyymi
Aloitus on tyhjää paskanjauhantaa.
- Anonyymi
Vai paras a-ryhmä.no jos kusi päässä niin ei potta auta.vain lestat luulevat olevansa jotain ryhmää.muista että kukaan ei ole korvaamaton.koskee myös sinua.mene seuroihin höpöttään.
- Anonyymi
Ennen maaseudulla opittiin siihen, että jos halusi lisää rahaa, tehtiin enemmän töitä. Nykyhipit kun haluavat mitä haluavat, niin laittavat perseet penkkiin.
- Anonyymi
Laitapa vaihteeksi linkki väitteeseesi, että kevään lakot lisäsivät työttömyyttä 20000 hengellä?
Ei taita taaskaan löytyä? - Anonyymi
Joku kumminkin nämä lakot maksaa Luulen ettei se ole työnantaja
- Anonyymi
Asiakkaillahan työnantajat yleensä kaikki maksattaa, se on sitä bisnestä.
- Anonyymi
Raukoiksi niitä on aina nimitetty, vaikka persut koittaa muuksi muuttaa.
- Anonyymi
Nyt ehdotomasti kaikki toverit kerätkää kortenne nyt,ja Venäjälle siellä on tasa-arvo kohilaan..
Lakoilkaa vaan näätte mihin se johtaa firmat viedään hyvin helposti toisiin maihin!- Anonyymi
Lyö firmasi kasaan ja kuskaa se minne huvittaa, mene itse mukana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lyö firmasi kasaan ja kuskaa se minne huvittaa, mene itse mukana.
Ennen ja ennen.nyt on nyt eikä ennen ollut matujaksan riesaksi asti.kohta lähtee Suomesta kaikki firmat halpamaihin sehän tässä on takana.ei siinä lakot auta mitään loppujen lopuksi.raahern jää vaan lestojen firmat joita paljon.no täällä Ukrainan ym eläjiä paljon.lessut odottavat että valtio poistaa kaikki etuudet yms työläisiltä ja sitten palkkaavat ukrainalaiset orjapslkalla töihin firmoihinsa.noinhan tässä käy.on ne lessut niin kieroa sakkia ja tyhmiä.
- Anonyymi
Kuulin, että ei ollu uskaltanut koksaamon porteille kommarit tulla, kun tietävät, että puolet on jo eronnut "Mällisen" perillisistä.
- Anonyymi
Kommarit ovat aina siellä missä sinäkin olet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kommarit ovat aina siellä missä sinäkin olet.
Mällinen oli fiksu, ulkoisti koksaamon hyvisä ajjoi, kun lopputilit jaetaan ao200 ei tarvi puolustella!!! t:Kommari
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mällinen oli fiksu, ulkoisti koksaamon hyvisä ajjoi, kun lopputilit jaetaan ao200 ei tarvi puolustella!!! t:Kommari
Kommarit eivät ulkoista, he tekevät kaiken itse, vain oikeisto ulkoistaa eli teettää duunarilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kommarit eivät ulkoista, he tekevät kaiken itse, vain oikeisto ulkoistaa eli teettää duunarilla.
''Se kuuluu parhaaseen A-Ryhmään!''
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san3123665Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell302027Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.441646- 841491
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.971300- 1451195
- 811074
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.971046Kannattaa ymmärtää se asia
että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.212867Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61787