Syöksähtely

Anonyymi-ap

Armeijassa muistan, miten harjoittelimme syöksähdyksiä. Nopeasti pystyy, pari-kolme metriä juoksua ja syöksyttiin alas,.jonka jälkeen pieni sivuliike, ja asia toistettiin uudelleen.

Kuitenkin alokas koulutuksessa harvemmin otettiin kantaa siviilielämän sovelluksiin.

Arkipäivää on ryömiminen kaupasta betonikorsuun ja siinä sivussa pascan syöksähdykset housuihin

Asd

5

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Upp

      Asd

    • Anonyymi

      Makasimme kuumassa kesäpäivässä odottaen hyökkäysharjoituksia Rovajärven maastossa. Nukadin siihen odotukseen ja tyttöystävästäni näin unta. No kaamee erektiohan siitä tuli. Olin rikkonut maastohousuni 3viikkoa kestävällä leirilla haaruksista ja niissä oli mojova reikä. Vaihtovaatteita ei leirillä ollut, nekä löytänyt neulaa ja lankaa siihen hätään.

      Heräsin kevyen karanatinheittimen lähtölaukauksiin, karaanaatin ujellukseen ja räjähdykseen. Karaanatit ammuttiin meidän oikealta sivustolta meidän eteen noin 1km päähän.

      Perään tuli hyökkäyskäsky lyhyitä syöksijä ja sarjatulta noin 10 patruunan sarjoissa, oli tarkoitus hyvökätä ja tulittaa kolmelippaalista rynkyllä.

      Tempauduin syöksyyn ja huomasin kullinin sojottava mahtavassa erektiossa reveneiden housujen reijästä samaan suuntaa kuin rynkkynikin, ehkä kulli kuitenkin hieman yliviistoon ;)

      Tulistusta syöksyn aikana ja taas maastoutuminen, kullia joutui hieman varomaa etten katajapuskaan tai kivikkoon sitä iskenyt.

      En tiedä huomasiko sitä kukaan kuikan minulla oli kaksiasetta hyökkäyksessä ;)))

    • Anonyymi

      Onko järjellistä elämää?

    • Anonyymi

      Ei tuo kuulosta kovin järkevältä

    • Anonyymi

      Tässä erään elokuun koivun alla iltana nautin kauniista illasta. Myöhemmin menin kuselle, ja se oli kaunis koivu joka ehkä kaipasi rikasta lannoitusta juurilleen. Lauloin myöhemmin vielä baarissa. Sauli Lehtosen, Mun aika mennä on. Menin tuon jälkeen kotiin lepäämään. Olen kyllä masentunut mies 30v.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      82
      7234
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6543
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6343
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4142
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2522
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2429
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      65
      2228
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1542
    9. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1519
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1250
    Aihe