Kaupunki kuulemma kieltänyt??? On kuitenkin toimisto siellä.
Pitää lähettää postissa,tai tilata aika kelaan,että voi jättää anomuksen!!!
Miksi kaupungintalolla Kelalla ei postilaatikkoa?
5
409
Vastaukset
- Anonyymi
Onko siellä joku toimisto?????
Luulin ettei enään ole?????? - Anonyymi
Anomuksen voi jättää netissä, mutta kaikilla ihmisillä ei ole tietokonetta ja tulostinta. Pitäisi täyttää kaavake..se ei välttämättä käy pelkän älykännyn varassa kun sosialistit määrää niin.
- Anonyymi
Kun älykännyyn ei saa semmoista sovellusta että pystyy jonkun asiakirjan allekirjoittamaan.....vaikka kuinka olisi siinä sähköposti.
- Anonyymi
Näin ollen kansalaisilta vaaditaan että täytyy omistaa tietokone kaikkien kaavakkeiden täyttämiseen ja terveyskeskuksen ajan varaamiseen. Onneksi vielä pankkiasiat hoituu älykännyllä Nordeassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin ollen kansalaisilta vaaditaan että täytyy omistaa tietokone kaikkien kaavakkeiden täyttämiseen ja terveyskeskuksen ajan varaamiseen. Onneksi vielä pankkiasiat hoituu älykännyllä Nordeassa.
Ensinnäkin täytyy ensin olla henkilökortti..
Sillä sitten voi päästä kelaan ja verottajalle ja terveystieto kantaan. Mutta jos ihminen ei omista uutta päivitettyä tietokonetta.....
Kaikki ei välttämättä halua sitä omistaa.....kun vaan tietokoneeseen saa sovelluksen joihin noihin edellä mainittuihin pääsee. Nämä ei toimi älykännyssä!!!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va146258Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen1645693Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko655103Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas904686Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht2264647Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1834557Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin64539Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa654402Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä153999Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast423915