Tupakointitarkastaja ja viinavirkamies

Anonyymi-ap

Kun ei Purra-Orpon hallituksen työllisyys tavoitteet täyty, niin Persut ehdottaa lähivaaleissa kansalaisten valvontavirkamiesten palkkaamista.

Jos olis eduskuntavaalit niin voisihan tuollaisia lakimuutoksia verotukseen piruuttaan ehdottaakkin, mutta kun ei hyvinvointialue veroja, eikä kunnanvaltuusto säädä lakeja niin onhan tuo aika heikko esitys.
Valtiovarainministerillä olis voinut olla edes joku hahmotelma miten tällaisia veronpalautuksia meinattaisiin raittiiksi väittäviltä toteuttaa ja valvoa.

11

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joka korttellin oma korttelipoliisi kyttäämään elintapoja. Aseistettu sisään ryntäys perheen päivällispöytään tarkastamaan, ettei pöydällä näy keskaripulloa. Vornanen johtamaan kyttäysvirastoa pistooli kädessä.

      Palkkarahat saadaan kokoon ottamalla valtiolle lisää velkaa, ei vain Purran aikomaa 85 prosenttia, vaan 100 prosenttia kansantulosta. Sillähän voisi pestata myös kouluihin pervonkyttääjiä!

      • Anonyymi

        Munkkihöperö on kova kyttäämään ainakin Jämsän Portin korttelia, joten hänelle sopisi tuo korttelipoliisin virka erinomaisesti!


      • Anonyymi

        Okko ihan asia linjanla, vai katsokko punavihreitten lasiesi läpi.


      • Anonyymi

        Joka korttelissahan on nyt jo "poliisit". Ne tekee pyyteetöntä työtä 24/7, kyttäämällä verhojen raosta eikä mikään jää huomaamatta.


    • Anonyymi

      Persut ehdottelee ennen vaaleja mitä sattuu koska johto tietää etteivät äänestäjät erota mistä eri vaaleilla valittu instanssi päättää.

    • Anonyymi

      Pitänee aloittaa tupakin poltto jotta pääsee sen lopettamaan ja osille verovähennyksestä.
      Mitenkähän pitkään pitää pössytellä, jotta täyttää kriteerit?

      • Anonyymi

        onko näin JN onko näin,toki hieman voi olla JN toki vain hieman.ime sä vaan sitä päälykäisen kikkeliä,edes hiukan JN edes hiukan..


      • Anonyymi

        Täähän oli kun demari-Anttti sr:n lupaus eduskuntavaaleissa "kaikille ilmainen terveystarkastus", edellisissä lupasi "vappusatasen". Satkun puhtaana käteen sai vain ne, joilla se eläke on jotain muuta kun tonnin. Mitähän demari-Antti jr lupailee?
        Nyt on vaan kuntavaalit tulossa, mutta yhtä kaikki, mitä ihmeellisimpiä, suorastaan täysin yli hilseen meneviä valheita alkaa sinkoilemaan, että täytyy oikein ihmetellä, mistä vitusta kaiken keksiivätkään?


      • Anonyymi

        Mutta YLE veron joudut maksamaan


    • Anonyymi

      Oletteko huomanneet,miten media pitää esillä Kepua,korruptio kaikkosta!
      Kiusa se on pienikin
      Hah ha.Kepu on antanut näytöt! Sote ym himmelit. Ja itkevä valtiovarainministeri!
      Oli muuten vasemmistolainen tää Anneli Annikka mullikki saarikko!

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1577
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1532
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1108
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      911
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      884
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe