Olisiko jollain tietoa saako kanavia näkyviin millään Pioneer PDP-LX5090H merkkisessä telkkarissa. Vuosimallia 2008. Itse olen vähän avuton näiden kanssa ja ennenkuin hävitän telkkarin tyhjänpanttina lojumasta niin tämmöinen kyssäri 😄
Pioneer PDP-LX5090H kanavat?
Anonyymi-ap
3301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mallimerkinnällä löytyi netistä tietoa, että tuossa olisi digivirittimet antenni- ja satelliittilähetyksille (ei kaapelille?). Joka tapauksessa vaikka jotain kanavia (antennissa dvb-t) nyt vielä saisikin viritettyä näkyviin, niin vaatinee puolen vuoden sisällä rinnalleen erillisen digiboksin kun siirrytään pelkkiin HD-lähetyksiin. Toki se HD-boksi voi sitten olla kaapeliverkkoon tai kaapeli/antennicombo (antennipuolella dvb-t2 -viritin).
Hyvänä puolena tuosta löytyy useampi hdmi ja perinteiset scartit, eli modernin digiboksin tai nettitv-laitteen lisäksi siihen saa kiinni myös perinteisempää videolaitetta yms. jos tarvis vaatii.
Tosiaan järkevään hyödyntämiseen nykyään ja varsinkin tulevaisuudessa tarvitset digiboksin tai jonkun nettiä hyödyntävän laitteen (Google-tv, Apple-tv, operaattoreiden viihdepalvelut tms)
Heitä se kanavaan 😄