98 T6

Minkähänlaisia lapsenvikoja ensimmäisissä T6 malleissa on? Ajattelin käydä saksasta tommottin hakemassa.
2692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla on S80 T6 -99, suomi-auto kylläkin, mutta ei kai suuria eroja näissä lapsentaudeissa ole saksalaisiin. Ostin omani vasta viime syksynä. Autoon olen erittäin tyytyväinen kaikin puolin. Vaihtoautotakuuseen on mennyt automaattivaihteiston öljynlauhdutin, joka alkoi keväällä tiputtaa öljyä pihan laatoille ja jäähdytin, joka vuoti hiukan myös. Nuo ei kai vars. lapsentauteja ole, ennemminkin tuon ikäiselle autolle eteen tulevia juttuja. Elektroniikkaan liittyvä juttu tuli vastaan kesäkuussa, ks. muutama viesti alempaa "Moottorisysteemi seur. huollossa".
Mutta hieno peli. Ainoa huono puoli, että T6:n jälkeen ei ihan mikä tahansa auto enää kelpaa...

Äänestä
  • Itselläni -99 T6 ollut vuoden verran.
    140 000 ajettu, ei mitään suurempia ongelmia,
    vaihteiston öljynlauhdutin vaihdettiin pari kuukautta sitten. Huolto-ohjelma saksassa eri
    kuin suomessa. Saksassa huoltoväli 15 000 tkm.
    Ajotietokoneen päivitys suomenkieliseksi maksoi
    noin 40 €. Ei muuta kuin autoa hakemaan, ja nauttimaan ajosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Minkähänlaisia lapsenvikoja ensimmäisissä T6 malleissa on? Ajattelin käydä saksasta tommottin hakemassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu