Sanompa vain, nyt on ale ale ale... Kyllä ne vanhemmat, iäkkäämmät naiset/ mummot etuilee röhkeesti. Meinaan parikin kertaa samana päivänä sattu etuileminen ja moöemmat kerrat nainen ja n. 50- 60v Ja sit ne vielä kehtaa nuoria haukkua.
Miettis pari kertaa uusiks nekin, kuka tässä törkee on??
Miettis pari kertaa uusiks nekin, kuka tässä törkee on??
Vastaukset 5
Vanhimmat
mummoilla on kiire mulla ei.....
ota huomioon että niillä on kiire käyttämään ostamansa tuotteet
Aamulla kun menee verikokeisiin sillä on jonossa eläkeläisiä näin töissäkäyvänä ei muutenkaan olisi aikaa jonotella, kun olisi kiire töihinkin.
Eiko nille eläkeläisille voisi laittaa omaa jonoa jotta työssäkäyvät pääsisi tienaamaan valtiolle veromarkkoja.
Mitäs jos ottaisit sellaisen ilmaisen kasvojen kohotuksen.Suupielet vähän ylöspäin ja huikkaisit iloisesti huomenta!!!Tehoaa aika hyvin,varsinkin kun sinäkään et nuorru vaan vanhenet joka päivä.Kyllä me ollaan tienattu myös veromarkkoja ja sanoisin että aika paljon.HYVÄÄ KESÄÄ!!!
Joillakin vanhemmilla naisilla ja niin miehillä on ikävä tapa tulla röyhkeästi väliin omalla asiallaan varsinkin myymälän kassalla vaikka asia toisen asiakkaan kanssa on kesken.
Sinänsä ikävää ja jos kohteliaasti pyytää odottamaan tai sanoo että "palvelen teitä aivan hetken kuluttua.." niin usein saa haukut.
Mutta yleistää ei saa. Minun kohdallani useimmiten "tietyt naamat" käyttäyvät noin.
-myyjä
En ihan mielelläni yleistäis noin paljon.Epäkohteliaalle mielestäni voi ilmaista mielipiteensä muttei ne suinkaan aina ole vanhempia naisia.Onhan totuus ettei röyhkeys sovi minnekkään ja joskus tekisi mieli suuttua kunnolla mutta siinä me sitten jatketaan pahaa oloa itselle ja syyttömille.Voi kun tämän maailman saisi paremmaksi niin minä olisin valsmis yrittään heti Kivat kaikille!