Olivatko ne todella kuukautiseni?

Anonyymi-ap

Tänään tai itse asiassa eilen minulle tuli semmoista ruskeeaa vuotoa aika paljon, olen käyttänyt kolmea sidettä mutta nyt ei ole tullut vuotoa 4h onko normaalia?

9

238

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On. Kyllä se ehdit niistä menkoista nauttimaan ihan tarpeeksi elämäsi aikana.

    • Anonyymi

      Kyllä se vaikuttaa, että nyt on kuukautiset alkanut. Alussa voi olla vähäisempää vuotoa, eikä se ruskehtava värikään mitään vaarallista ole. Ohimenevää, ennen kuin alkaa kunnolla veristä vuotoa tulemaan.

    • Anonyymi

      Kiitos vastauksista! Elikkä voin sanoa esim kaverielleni että menkat ovat alkaneet. Siis lopulta tuli vuotoa myös

      • Anonyymi

        No niinpä, nyt voit sitten kertoa.
        Oliko se joku helpotus sinulle ? Oliko kavereillasi jo alkanut, ja halusit sitten, että itselläsikin alkaisi ?
        Ehdit kyllä vuosien varrella vielä tympääntyä kuukautisiin monet kerrat, mutta se on meidän naisten kohtalo.
        Muista kuukautisten aikana huolehtia hygieniasta hyvin, alapesu on tärkeä.


    • Anonyymi

      Noniin päivä 2,, tänään ei lähes yhtään vuotoa olivatko ne kuukautiseni kyselen jotta tiiän kanntausuko sanoa äidille tai vaikka kavereilmeni että ne ovat alkaneet

      • Anonyymi

        Kyllä äidille voi sanoa kuukautisista koska hän on käynyt saman läpi


    • Anonyymi

      Elikkä ne olivat kuukautiseninjotka alkoivat vaikka tänään ei tullut vuotoa

      • Anonyymi

        Kyllä. Alussa vuoto voi olla epäsäännöllistä. Ehdit nauttimaan menkoista vielä seuraavat 40 vuotta joten kyllä sinä saat sen vuodon tuntea vielä monta kertaa elämäsi aikana. Ja saatat kokea myös ohivuodot siteiden kanssa. Mutta hienoa että odotat runsaita menkkoja. Harva nainen rakastaa kuukautisia varsinkin jos käyttää vain pelkkiä siteitä suojana.


    • Anonyymi

      Jepp kiitos vastauksista!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      188
      1419
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1208
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      50
      948
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      900
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      810
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      51
      808
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      56
      792
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      102
      774
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      69
      748
    10. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      712
    Aihe