Otin töistä vapaaksi viime viikon to ja pe olin risteilyllä. Tätä paheksuttiin. Palasin vasta maanantaina töihin, mutta valittevasti olin sairastunut jonkin näköiseen vatsatautiin. Jouduin kerran tunnissa käymään vessassa. En kuitenkaan antanut sen häiritä työntekonia ja hoidin kaiken mallikkaasti. En viitsinyt jäädä sairaslomalle enkä oikeastaan kehdannut, koska olin sen matkan vuoksi poissa.
Eilen saavuin töihin jo paremmin voivana, mutta 5 henkilöä oli poissa. Ajattelin, että toivottavasti tämä johdu minusta.
Kuitenkin tänään saapuessani töihin paikalla oli koko henkilökunnasta vain 4 ihmistä minun lisäkseni ja loput 35 työntekijää poissa.
Pomo aivan hätää kärsien etsi tuuraajia. Väkisinkin herää ajatus, että johtukoo tämä minusta. Olenkohan minä aiheuttanut tämän. Olen itse jo aivan terve enkä mitään sairaslomia tarvinut.
Saisivat muutkin ottaa muutkin mallia minusta. Epäilen kyllä, että osa näistä on protestointia minua vastaan. Ehkö joku huomasi, että olin vähän huonovointisena töisssä.
Kyllä nolottaa. Aiheutin vatsatauti hyökkäyksen töihin.
9
342
Vastaukset
- Anonyymi
Provot sen kuin jatkuu...
- Anonyymi
Jos tää on totta niin toivottavasti saat potkut!
- Anonyymi
persut taas kommentoi aloitusta.
- Anonyymi
Et ole. Nykyinen hallitus päinvastoin haluaa vähentää turhia poissaoloja työpaikoilta.
- Anonyymi
Höpö höpö
- Anonyymi
Onse ilkeetä kun pakki kiusaa ja kakkaa tulee,,,,
- Anonyymi
Aika röyhkeetä. Ton voisi jo luokitella jonkilaiseksi tuhotyöksi firmaa kohtaan, vaikka puolivahinko olikin.
- Anonyymi
Etkö ole kuullut noroviruksesta? Oksentelitko ihan töissä? Noro leviää ihan kulovalkean tavoin ja jos olet töissä ollut vatsataudissa niin ihan varmasti olet ollut tartuttajana :/
- Anonyymi
Hoh hoijaa mitä settiä. Jos ripuli lentää kerran tunnissa niin kyllä pitäisi ymmärtää jäädä kotiin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p767070Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576158Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite553495Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293239Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1911731Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171458Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181186- 601183
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11090Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11067