Järjestäytynyt virkarikollisuus

Anonyymi-ap

Luettelo järjestäytyneenä rikollisryhmittymänä rikoksia ja niiden lavastuksia toteuttavista , rikostutkintaa tahallaan estävistä ja päätöksissään rikosten toteuttamiseksi valehtelevista poliiseista, syyttäjistä, ulosoton, AVIn ja hätäkeskuslaitoksen virkamiehistä.

Luettelossa on satoja nimiä. Etu ja sukunimi sekä virka-asema.

Kun tämä kerran laitetaan nettiin, sitä ei koskaan kukaan saa poistettua sieltä. Luettelo on jo itse asiassa netissä PDF tiedostona kenen tahansa ladattavissa.

Kiinnostaako luettelo Trumpin uutta hallintoa?

13

597

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kelan perseily jatkuu ja pahenee.
      Maailman Onnellisin maa ja sen onnettomat virkamiehet
      https://onnellinen-maa.webnode.fi/tilanne/
      Surullista on katsoa kun laillisuusvalvojakin nuolee virkanilkkien persausta

      Terveisin
      ®167-176
      toimitusjohtaja-perseentervaaja
      Murrinperse Oy
      😁 😆 😅 😂 🤣

      • Anonyymi

        Murrinperse oy - sivutoiminimi Moktar Gubtalle?


    • Anonyymi

      Korruptio haisee pitkälle

      • Anonyymi

        Haiseeko korruptio Moktar Gubtalle?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Haiseeko korruptio Moktar Gubtalle?

        Korruptio on pahin rikollinen, edistää harmaata taloutta


    • Anonyymi

      Elämme poliitikkojen kaunopuheitten mukaan ns oikeusvaltiossa. Tässäkin asiassa poliitikot valehtelevat kuten yleensä aina muulloinkin. Esimerkkinä jatkuvista virkavelvollisuuden laiminlyönneistä ja niistä johtuvasta murhasta https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/fc819abb-d4a9-4477-92dd-e36e1df4fe01 jonka valtakunnan korkein oikeusviranomainen antoi tapansa mukaan mennä rankaisematta. Eihän nyt korppi korpin silmää noki, sehän olisi ennenkuulumatonta!
      Toinen yleinen murhamiesten suojelutapa: Poliisi tai vartija ottaa henkilön kiinni syystä tai usein syyttä, kaataa maahan mahalleen ja irtuu läskiperseellään tähän yläselän päälle, jolloin sydän puristuu niin, ettei se enää pysty pumppaamaan verta. Sitten muka yllättäen "henkilö meni elottomaksi". Ja vakiintuneen tavan mukaan kuolemalle ei syytä löydetä. Näin kävi mm Ison Omenan tapauksessa, missä vartijat tahallaan murhasivat vähän höpsähtäneen mutta täysin vaarattoman naisen. Eikä näitä murhaajia tuomittu mistään.
      Itselleni on osunut kohdalle Kuopion käräjätuomari Kaija Luhanko, joka väärennytti käräjäpöytäkirjan ja tuomiti väärin. Itä-Suomen hovioikeus ei alkanut valituksesta millekään vaan sakotti minua. Ei korppi korpin silmää silloinkaan nokkinut.
      Toinen tapaus: Poliisi Leif Malm... ja vantaalainen käräjätuomari tuomitsivat minut maksamaan epärehellisen firman lähettämät laskut. Ei tässäkään painanut mitään minun antamani faktat. Poliisi ja tuomari ovat aina sen rikkaamman tai ison firman puolta kun vastassa on yksityinen ihminen.
      Tällaisiako minun pitäisi todennäköisessä sotatilanteessa puolustaa? Ei muuten tule kuuloonkaan!

    • Anonyymi

      Se lista on laitetteva nähtäväksi tänne. Kaikki nimet.

    • Anonyymi

      Mikään virka asema ei saa estää oikeutta toteutumasta. Virka aseman väärinkäyttö ja virkarikos on aina raskauttava asia. Eli normaalia tapausta vakavampi rikos. Rangaistusten oltava sen mukaisia. Milloin viimeksi syyttäjä tai tuomari on joutunut vankilaan Suomessa?

    • Anonyymi

      Säästämisellä on kuin onkin myös se toinen puolensa, mutta siellä pesää pitääkin vain velhot.

      • Anonyymi

        Tarkoitatko: säätämisellä on kuin onkin myös toinen puolensa....


      • Anonyymi

        Velhot mukana ! Säästetäänkö vai säädetäänkö?


    • Anonyymi

      Prostituutio on yksi sellainen paikka, jossa viranomaiset sikailee Suomessa todella likaisesti ja uhrit saa vapista vain ja heidän äänet tukahdutetaan täysin

    • Anonyymi

      Virkamiehet eivät tee työtään on pahinta

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      86
      1829
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      145
      1288
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1110
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      63
      976
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      921
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      84
      840
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    8. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      829
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      817
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    Aihe