Supossa esimies ei tiedä mitä alainen tekee työksensä

Anonyymi-ap

Supossa saa ajella työnantajan autoilla niin paljon kun haluaa. Esimiehiä ei kiinnosta työsnä edes sen vertaa, että ottaisi selvää mitä alainen tekee työksensä, vai tekeekö mitään. Supossa sekin on koettu että alainen oli pestautunut rinnakkaiseen työsuhteeseen Vaasaan, virkatyöpaikan ollessa Helsingissä. Poliisi-nukke-hallitus ei näe puuttumisen aihetta. Supo myöntää oligarkeille kansalaisuuksia tiskin alta, sekin on koettu.

"Esihenkilö ei kertomansa mukaan tiennyt miehen työtehtävien sisältöä tai mitä mies oli käytännössä tehnyt."

https://www.hs.fi/suomi/art-2000010996290.html

14

318

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Persu Berija rulettaa Supossa…

    • Anonyymi

      lähtikö Pelttari eduskuntaan "karkuun" Saarelaisen sotkuja ym. epäselvyyksiä. Olihan kaikkien aikojen mitättömin päällikkö ja miten vielä kehtaakin olla julkisuudessa. Monet jäljet johtavat edelleen sylttytehtaan pääkokille.

      • Anonyymi

        ohan epäluotettavan näköinen jo jalkaterien asennosta päätellen


      • Anonyymi

        juuri näi. Sieltä se sylttytehtaan kelvoton pääkokki löytyy, istua napottaa puhemiehen , muistaakseni oikealla puolen. Sieltähän sen epällyn pystyisi helposti ottaan kiinni ja laittamaan vastuuseen kaikista laiminlyönneistä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ohan epäluotettavan näköinen jo jalkaterien asennosta päätellen

        Ulkonäöstä ei voi päätellämitään. Vaikk olisi millainen taikinanaama.


    • Anonyymi

      Kuka valvoo Supoa, kun eduskunta ja tuomioistuinlaitos ei siihen pysty?

      • Anonyymi

        Kansalaiset.


    • Anonyymi

      Supon agentti valkopyykättiin parhaaseen A-luokkaan. Mitä muuta saattoi odottaa, kun kyse on poliisin maineesta?

      Syytteen nostamisen hetkellä supon agentin esimies ei tiennyt mitä alaisensa tekee, tai mitä tämän pitäisi tehdä työksensä. Oikeudenkäynnin jälkeen kaikki on selvää; Agentti on *aina* suoriutunut tehtävistään hyvin ja ajallaan. Esimiehen tietämyksen äkillinen lisääntyminen on varmasti epävirallinen Suomenennätys.

      Supossa on poikkeuksellisen hyvät lomaedut, kun agentti voi lomailla 15 viikkoa vuodessa, lomat saa pitää silloin kuin agentille parhaiten sopii. Esimiestä ei kiinnosta onko agentti töissä vai lomalla, tai jossain toisessa työssä.

      • Anonyymi

        olishan töitä


    • Anonyymi

      Kyllä varmaan suurin osa on ihan rehellistä porukkaa. Toki aina epärehellisiä on kaikissa ammattiryhmissä. Poliisin työssä tärkeää on myös esimiestoiminta ja sisäiset sekä ulkoiset valvojat, että kaikki menee lain ja asetusten mukaan.

      Mm. haalarikamerat poissulkevat asiatonta käytöstä tai ainakin paljastavat ne. Siksi varmaan kaikki eivät sitä järjestelmää haluaisikaan ottaa käyttöön. Siis tämä kenttäpuolella.

      Toki myös riittävän monen ulkopuolisen todistajien läsnäollessa huumeaineiden hävittäminen olisi tärkeää ja myös takavarikoitujen rahojen seuranta. Aina voi joku ruveta tekemään "bisnestä", kuten Aarnion tapauksessakin.

      Suurin osa siis on rehellistä porukkaa. Jokaisen pitäisi aina ymmärtää, että lakia ei saa missään nimessä rikkoa virantoimituksessakaan ja mielummin kannattaa olla ylitarkkka kuin katsoa omaa toimintaa läpi sormien. Jos kerran repsahtaa, niin on heti jo kuilun partaalla.

      Hyvä muistaa myös, että Jumala näkee kaikista meistä kaiken.

      Kaikkea hyvää!

      • Anonyymi

        Haalarikameroitakin voi käyttää väärin. Jo vuosia takaperin ollut lehdissä juttua kuinka poliisi käyttää haalarikameoiden kuvaamaa aineistoa vain siltä osin kun se puolustaa poliisin omaa toimintaa. Asiakkaiden kaltoinkohtelua kuvaavat videotaltioinnit on useissa tapauksissa hävitetty.


    • Anonyymi

      Nosto

    • Anonyymi

      onhan tuossa ollut näkyvillä, että sylttytehtaan "pääkokki" on heittänyt mutkaa kuin takaa ajettu luodin edessä ja onkin onnistuntut pääsemään pakoon eduskunnan puhemiehen sylin oikealle puolelle ja saanut oman virkajakkaran. Ja kun persejalka istuu paikallaan näkyy vain tyhjä ihmisen kaljua muistuttava katon kansi ja eihän tyhjä kattoa kaipaa. Nyt ei sitten kukaan uskalla kysellä mitään Saarelaisesta ja muista SUPON sotkuista

      • Anonyymi

        olis syytä jonkun selvittä tiheällä kammalla tämän pääkokin tekemiset ja tekemättäjättämiset


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      257
      6977
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      66
      4564
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      140
      3286
    4. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      159
      2364
    5. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      18
      1890
    6. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      173
      1641
    7. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      31
      1518
    8. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      82
      1514
    9. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      39
      1415
    10. Kylillä nainen puhutaan

      Että olet heilutellut peittoa yhden, toisen ja kolmannen kanssa. Pitääkö paikkansa?
      Ikävä
      35
      1229
    Aihe