Saamme hienoja uutisia:"Ukrainan kerrotaan tehneen 29.1. drooni-iskun Andreapolin pumppausasemalle"
Ja sen tuloksena Suomenlahden pohjukassa sijaitsevasta satamasta ei ole sen koommin lähtenyt yhtään (varjo)laivaa!
Näin tämä &%¤&%¤& kehitysmaa laitetaan maanrakoon kun sen AINOA tulonlähde suljetaan.
Venäjältä ei ole sitten neuvostoaikojen tullut maailmalle yhtään mitään merkittävää, kulttuurin, tieteen, urheilun, ... minkä tahansa elämän alueen osalta.
Hienoa!!!
Venäjän öljynvienti taas vaikeuksissa!
8
146
Vastaukset
- Anonyymi
Törkyturpako on molokin 'varjo'?
Ollaanko LENINGRADISSA jo herätty pöhnästä? Aika aikaisin sanoisin. Teillä on varmaan eilistä KILJUA vielä jäljellä. Sitä kun tinttaa ja syö perunankuoria AAMIAISEKSI, niin kyllä se päivä siitä lähtee käyntiin!
KAALISOPPAA KAALISOPPAA KAALISOPPAA HEI!
Hyviä uutisia! Täkäläisessä Prismassa oli eilen 8-prosenttista glögiä historiallisen halvalla eli 99 c 3/4 l pullo. Tämä voisi olla paikka korkata ensimmäinen.😛
- Anonyymi
Kaikki kolme ovat 'varjoja' toisilleen.
repe, molok, törkyturpa.
Yhtä järkyttäviä tapauksia kaikkineen, eivät käsitä edes miehen ja naisen eroavuuksia. - Anonyymi
Kuinkahan monetta kertaa?...kunnes Venäjän öljy löytää taas tiensä maailmanmarkkinoille. Länsi lähinnä kiihdyttää tuolla globaalin markkinatalouden vastaisella huseeraamisellaan dollarin ja oman ylivaltansa loppua maailmassa.
- Anonyymi
Otetaas konjakit taas sille että venäjän sotarahasto koki kunnon kolauksen ja hinnat nousee edelleen tavalliselle putinnatsille ja tasamaan tallaajalle ehkä tämä joskus uskaltaa alkaa vaatimaan oikeuksiaan eikä ole loppuikäänsä tuollainen systeemin pelokas vapiseva lammas
"Kuinkahan monetta kertaa?...kunnes Venäjän öljy löytää taas tiensä maailmanmarkkinoille."
Kylläpäs LENINGRADISSA ollaan kitkeriä. Aiheestakin! Taas on odotettavissa INFLAATION kiihtyminen. KAALI ja PERUNA maksaa huomenna taas RUPLATOLKULLA enemmän kuin tänään. Kohta täytyy ruokavaliokin vaihtaa LEIREILTÄ tuttuun maanmainioon VESIKEITTOON! Siinä näet keitetään vettä, ja juuri ennen tarjoilua keittoon kastetaan rasvassa pyöräytetty turnipsi. Sitten turnipsi pannaan säilöön seuraavaa käyttökertaa varten, ja herkullinen keitto tarjoillaan. Ravitsevaa!
Tiedättekö millainen inflaatioprosentti on ZIMBABWESSA? Me odotamme kun Venäjä liittyy siihen samaan sakkiin. MUAHAHA MUAHAHAA- Anonyymi
Snapsin paikka myös täällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33811756IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597966Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut933083Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982258Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1562219Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81656- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin551103Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60793