Miten niitä kunnan työntekijöitä ja virkailijoita palkataan, käytetäänkö työvoimapalveluita vai hyväveli järjestelmää, kun näytää että aina joku eläkkeensä jo ansainnut saa määräaikaisen jatkosopimuksen ja kukaan nuorempi työtön ei pääse hommia opiskelemaan vaikka olisi pätevyydeltään huomattavasti parempi. Rikotaanko lakiakin kun työsopimuslakikin kieltää määräaikaisten sopimusten ketjuttamisen. Tässä on hyvä esimerkki kunnan päättäjien , politiikkojen ja luottamushenkilöiden moraalista, eli ei siellä juurikaan moraalia ole puhumattakaan oikeudenmukaisuudesta.
Eurajoen kunnan työntekijät
6
215
Vastaukset
- Anonyymi
Huomenta🌞. Mitä itse tiedän, niin kunnan työpaikat menevät hyvävelikerhon kautta. Pätevyys ei merkitse mitään. Vain suhteet merkitsevät.
- Anonyymi
Hyvävelikerhon kautta menee moni muukin työpaikka. UPM ja TVO hyviä esimerkkejä. Mies on vaikka inssi TVO:lla. Vaimo hakee sinne ja tietysti pääsee.
- Anonyymi
Noin se yleensä menee. Vähän sama kuin kansanedustajista tulee kelan pääjohtaja jne. Monta parempaa on, mutta päätös tehdään poliittisin perustein.
- Anonyymi
Suomi on aina suossa, koska johtajamme ovat epäpätevä🖕🌈
- Anonyymi
Asia olla juurikin noi
- Anonyymi
Eurajoella kehitys on pysähtynyt kuten entisessä Neuvostoliitossa viranhaltijoiden diktatuuriin, koko virkakunta on sisäänlämpiävää, naivatkin toinen toisiaan, vaikka on sekin tapa "sitoutua".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3132818Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä522614- 1201712
- 1181420
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461380Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301265PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1441221- 691080
- 741079
- 701020