VETTOOMUS: ÄLKÄÄ TEHKÖ LAPSIA enää vuoden 2026 jälkeen

Anonyymi-ap

Suomi, Mikkeli, eikä maailma tarvitse enää yhtään lasta. Jos jollakulla on nyt lapsia mahassa ja se syntyy 2026, mutta ei sen jälkeen. EI ENÄÄ YHTÄÄN LASTA TÄHÄN MAAILMAAN vuoden 2026 jälkeen. EI 2027, EI 2028,EI 2029, EI 2030 EIKÄ SIITÄ ETEENPÄIN. Nyky ajan vanhemmmat eivät osaa kasvattaa lapsiaaan. He eivät osaa kohdata lapsen kiukkua, kaikki annetaan periksi, lapsi on perheen kingi, joka pyörittää vanhenpiaan mennen tulleen. 20 vuoden kuluttua aikuiseksi kasvanut ihana lapsi saa raivokohtuksia, kun joku yrittää kieltää tai estää tekemästä mitä lapsi sillä hetkellä ikinä halajaakaan tehdä, kun on koko lapsen siihen astisen elämänsä aikana kohdeltu kuin prinssiä tai prinsessaa.
En ole kieltämässä keneltäkään lapsen tekoa, jos luulet osaavaasi kasvattaa lapsestasi kunnon kansalaisen, niin siitä vaan!
VETOOMUS EI OLE = KIELTO.
Mutta pliis, hankkikaan mieluiten koira.

20

678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ok

    • Anonyymi

      koiria on ihan liikaa.muussa kuin viranomaiskäytössä ja opas-/paimennuskoirina ne ovat haittaeläimiä, koska kuluttavat luonnonvaroja mm. ruokana ja tuottavat eläessään hiilidioksipäästöjä, ilmastonmuutosta kiihdyttämään.

      • Anonyymi

        Me ei tätä maapalloa ainoana suomen kokosena valtiona pelasteta katsoppa muualle edes hetki me ei voida mitään tehdä ilmaston hyväksi kun koko muu maailma ei kiinnosta.. ihmiset on tämän maapallon suurin jäte!!


    • Anonyymi

      Mites aloittaja kasvatettu juoruneidiksi toisten huomaan tukeutuen.

    • Anonyymi

      Jos jollakulla on nyt lapsia mahassa ja se syntyy 2026 niin A) maha on väärä paikka ja B) raskaus harvoin kestää niin pitkään

      • Anonyymi

        Vielä ei kyllä 2026 v lasta saa 😂😂 odottakaa toukokuuhun!


    • Anonyymi

      vp t

    • Anonyymi

      Älä yleistä! Itse olemme miehen kanssa nuoria vanhempia alle 30v ja hyvin ollaan esikoinen kasvatettu kaikkia ei todellakaan periksi anneta ja on hyvä antaa pettymyksiä lapsille! Iso osa nuorista on paljo parempia äitejä mitä te 40 vuotiaat a siitä ylöspäin olevat ruttukuonot!!

      • Anonyymi

        Kyllä, sotilaita tarvitaan.


    • Anonyymi

      Koirasta tulee hyvät rukkaset.

    • Anonyymi

      Siitä puhe mistä puute.

      • Anonyymi

        Rukkasista?


    • Anonyymi

      koiratalouksissa haisee koirankakka. omistajat niin turtuneet, etteivät itse haista.

    • Anonyymi

      Lapsia syntyy hurjasti sodan jälkeen.

    • Anonyymi

      Köyhien ja kouluttamattomien ja lihavien ei ainakaan kannattaisi lisääntyä, koska jälkeläisistä tuppaa tulemaan samanlaisia. Ja mitä me teemme köyhien massoilla?

      • Anonyymi

        Vahinko on jo tapahtunut, kun sinut on siitetty.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vahinko on jo tapahtunut, kun sinut on siitetty.

        Lapsia ei tehdä, niitä saadaan jos saadaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lapsia ei tehdä, niitä saadaan jos saadaan.

        joulupukkiko niitä antaa vai haikarako


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        joulupukkiko niitä antaa vai haikarako

        Suomessa köyhät ovat kovimpia lisääntymään, se on harmi, sillä parempi tässäkin asiassa olisi tuottaa laatua massan sijaan. Yksinkertaisesti peiliin ja omia koulutodistuksia katsomalla, ja sen jälkeen kriittisesti miettiä tarvitaanko tälläistä enää lisää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomessa köyhät ovat kovimpia lisääntymään, se on harmi, sillä parempi tässäkin asiassa olisi tuottaa laatua massan sijaan. Yksinkertaisesti peiliin ja omia koulutodistuksia katsomalla, ja sen jälkeen kriittisesti miettiä tarvitaanko tälläistä enää lisää.

        Sinä siis kannatat lisääntyvää maahanmuuttoa huolehtimaan myös sinusta kun et enää kykene itsestäsi huolehtimaan.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      9
      1666
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      130
      1661
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      251
      1179
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1078
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      207
      1053
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      128
      929
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      877
    8. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      855
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      48
      853
    10. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      31
      845
    Aihe