Valtuutettu vai valevaltuutettu?

Anonyymi-ap

Eilen Suojalassa tuulivoimakeskustelussa puheen piti eräs rouva, joka kertoi mielestäni olevansa valtuutettu. Onko hän oikeasti, vai esiintyy?

3

703

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tuulivoimaa Pielavedellä tarvita. Tehdään Pielavetinen ja puhalletaan peli poikki nyt heti!

    • Anonyymi

      Siinäpä hyvä kysymys. Onhan niitä ollut valelääkäreitäkin jopa kymmenen vuotta virassa olleita ja hyvin on mennyt. Nyt viimeksi oli vale sähkömittarien vaihtajat jotka esiintyi savon voiman asentajina ja veivät sievoisen summan mittarinvaihdosta. Kyllähän näin tuulisina aikoina valtuutetuttunakin voi toimia vaikka kaikki kynnelle kykenevät kuntalaiset.

    • Anonyymi

      En tiedä oliko valtuutettu vai valevaltuutettu mutta pohdiskelevaa puhetta tuli sujuvasti puolesta ja vastaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      40
      8587
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6378
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      119
      4538
    4. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      74
      4531
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      159
      4428
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      69
      2983
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      165
      2166
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2068
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      151
      1982
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      48
      1785
    Aihe