Ei ole iso asia

Anonyymi-ap

Tämä ei ole iso asia vaan ennemminkin pieni asia.

Miksi kirjaston edessä ei ole parkkiruutuja? Siinä voisi olla yksi tai kaksi tienvarsipaikkaa.

Tiedän, että voi pysäköidä Leinosen eteen tai koulun parkkipaikalle, mutta keneltä olisi pois, että myös kirjaston oven lähellä olisi kaksi paikkaa?

8

565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No kyllä Leinosen luota pääsee.

    • Anonyymi

      Ottaako kovastikin voimille yksi tienylitys kävellen?

      • Anonyymi

        Sanoo ihmine, joka luultavasti ei kirjastopalveluita käytä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sanoo ihmine, joka luultavasti ei kirjastopalveluita käytä.

        Joka viikko. Ihan kävellen kuljen kun mahdollisuus on. Jos jostain syystä olen autolla niin jätän koulun ja Leinosen välille ja kävelen kirjastolle. Elämä on yllättävän helppoa kun ei valita turhasta.


    • Anonyymi

      Leinosen puolella tietä on kadunvarressa parkkeeraus mahdollisuus. Kunhan muistaa ettei sulje kulkua kaupan pysäköintialueelle. Toki jos on liikuntarajoitteinen saattavat olla etäällä.

    • Anonyymi

      Ehkä ongelma on ennemminkin, että kirjastoon tulija ei oikeastaan tiedä missä kirjaston parkki on. Siinähän on tavallaan neljä vaihtoehtoa. Leinosen pihassa loogisin, mut sehän on kaupan parkkipaikka. Sitten toinen aika looginen on koulun iso parkkis, mutta eihän sinne kuulu ainakaan koulupäivän aikana pysäköidä. Kolmantena tulee mieleen kunnanviraston pääty, mut siellä on varattuja paikkoja. Itse asiassa taitaa olla yks paikka varattu kirjastolle? Neljäs, joka voisi tulla mieleen on sitten parturi-kampaajan edessä. Siitä on kohtuu lyhyt matka eikä pysäköimistä ole rajoitettu mitenkään.

      Mutta kirjastoon tulija ei tiedä mihin kuuluisi pysäköidä.

      Tietääkö joku mikä näistä on kirjaston parkkipaikka?

    • Anonyymi

      Ite laitan koulun aidan lähelle kun en viitsi kaupan pihaan ajaa. Oikeestaan en tiedä missä kirjaston parkki on mutta kävelykykyiselle matka ei ole pitkä mistään, vaikka kirkon viereen parkkeerais.

    • Anonyymi

      Alkakaa auttamaan niitä eläinraukkoja joita siellä kaltoin kohdellaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      59
      1164
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      840
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      785
    4. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      624
    5. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      83
      603
    6. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      532
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      33
      527
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      524
    9. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      503
    10. Tietysti olen varovainen,

      ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä
      Ikävä
      40
      501
    Aihe