Ei ole iso asia

Anonyymi-ap

Tämä ei ole iso asia vaan ennemminkin pieni asia.

Miksi kirjaston edessä ei ole parkkiruutuja? Siinä voisi olla yksi tai kaksi tienvarsipaikkaa.

Tiedän, että voi pysäköidä Leinosen eteen tai koulun parkkipaikalle, mutta keneltä olisi pois, että myös kirjaston oven lähellä olisi kaksi paikkaa?

8

565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No kyllä Leinosen luota pääsee.

    • Anonyymi

      Ottaako kovastikin voimille yksi tienylitys kävellen?

      • Anonyymi

        Sanoo ihmine, joka luultavasti ei kirjastopalveluita käytä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sanoo ihmine, joka luultavasti ei kirjastopalveluita käytä.

        Joka viikko. Ihan kävellen kuljen kun mahdollisuus on. Jos jostain syystä olen autolla niin jätän koulun ja Leinosen välille ja kävelen kirjastolle. Elämä on yllättävän helppoa kun ei valita turhasta.


    • Anonyymi

      Leinosen puolella tietä on kadunvarressa parkkeeraus mahdollisuus. Kunhan muistaa ettei sulje kulkua kaupan pysäköintialueelle. Toki jos on liikuntarajoitteinen saattavat olla etäällä.

    • Anonyymi

      Ehkä ongelma on ennemminkin, että kirjastoon tulija ei oikeastaan tiedä missä kirjaston parkki on. Siinähän on tavallaan neljä vaihtoehtoa. Leinosen pihassa loogisin, mut sehän on kaupan parkkipaikka. Sitten toinen aika looginen on koulun iso parkkis, mutta eihän sinne kuulu ainakaan koulupäivän aikana pysäköidä. Kolmantena tulee mieleen kunnanviraston pääty, mut siellä on varattuja paikkoja. Itse asiassa taitaa olla yks paikka varattu kirjastolle? Neljäs, joka voisi tulla mieleen on sitten parturi-kampaajan edessä. Siitä on kohtuu lyhyt matka eikä pysäköimistä ole rajoitettu mitenkään.

      Mutta kirjastoon tulija ei tiedä mihin kuuluisi pysäköidä.

      Tietääkö joku mikä näistä on kirjaston parkkipaikka?

    • Anonyymi

      Ite laitan koulun aidan lähelle kun en viitsi kaupan pihaan ajaa. Oikeestaan en tiedä missä kirjaston parkki on mutta kävelykykyiselle matka ei ole pitkä mistään, vaikka kirkon viereen parkkeerais.

    • Anonyymi

      Alkakaa auttamaan niitä eläinraukkoja joita siellä kaltoin kohdellaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1412
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      872
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      801
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      667
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      330
      629
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      8
      624
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      57
      619
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe