Kontiotuote teki yritysjärjestelyn ja sitä pääomitettiin 3 miljoonalla eurolla.
Omistuspohja koki suuren muutoksen.
Toimitusjohtajan mukaan näkymät ovat parempaan päin.
Toivokaamme niin.
Kontiotuote pelastui toistaiseksi
19
1802
Vastaukset
- Anonyymi
Ei muuta ku lakkoon toverit,nyt kun rahaa on niin 10 % palkankorotus.
- Anonyymi
Ei 10 % riitä nyt enää. ToveriT 25 % vaaditaan tai istutaan kontio nurin. Nyt kun on kontiolla rahaa niin otetaan pois kuleksimasta.
- Anonyymi
Kunhan ei käy niin, että jossain vaiheessa joku hoksaa, että saadaan rahaa vielä enemmän, kun pistetään tuotanto halvempiin maihin. Jää enempi viivan alle mitä jakaa omistajille..
- Anonyymi
Kontiotuote on ollut heikosti kannattava yritys.
Jopa reilusti tappiollinen viime vuosina.
Hehkutettu ulkomaanmyyntikin on ollut vähäistä. - Anonyymi
Omistajat pärjää aina,toivottavasti työllistää.
- Anonyymi
Pappa ei ostanut Kontiota pois vaikka kovat on puheet. Mites se oma henkilökohtainen konkurssi? Kerro omin sanoin. Minä tiedän tarinan, mutta kerro se muille omin sanoin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pappa ei ostanut Kontiota pois vaikka kovat on puheet. Mites se oma henkilökohtainen konkurssi? Kerro omin sanoin. Minä tiedän tarinan, mutta kerro se muille omin sanoin.
Pappa olis ostanu Kontion, vaan kolehissa ei ollut kun vitonen ja rassinkimiehet tiputellu muttereita ja prikkoja...aaammmeeen..
- Anonyymi
Eipä nuolaista ennenku tipahtaa. Kontiolla on yt:t käynnissä ja tuo "investointi" on ku hyttysen paska valtameressä. Riittää maaliskuun loppuun.
- Anonyymi
Onko muilla käynyt mielessä, että jättikauppa ja tämä viimeisin osakeanti olisikin venäjältä tulevaa verirahaa, joka on päälle päätteeksi rahanpesuoperaatio? En yllättyisi yhtään. Kuka järki-ihminen sijoittaisi omaa pääomaansa 3 000 000 € yritykseen, joka on ollut jo pian puoli vuotta still pause tilassa, eikä tulevaisuudessa näy todistettavasti edes aamuruskon kaltaista kajastusta auringon noususta. On vain puheet uskosta ja toivosta.
- Anonyymi
Eikö se ole tärkeintä että tehdas tuottaa köppejä ihmisille myytäväksi?
- Anonyymi
Aktivoitukaa Pudasjärveläiset!
Metsää myyntiin ja ostakaa Kontion mökkejä.- Anonyymi
Liimapuuta...kiitos ei
- Anonyymi
Kontion liimahirsi talossa on turvallista asia.
Kestää maanjäristyksen.
Sähköön tosin menee päälle 500e kk, koska massiivihirsiseinän lämpöarvo vastaa 4-5 senttimetrin paksuista villaeristeistä seinää.
Tästäkään ei kovin puhuta.- Anonyymi
Persaukiset ei rakenna hirsitaloja muutenkaan.
- Anonyymi
Ei niin. Pelkät seinät maksaa järkyttävän paljon.
Kokemusta on tarjouksista. - Anonyymi
Kontiotuote Oy:n liikevaihto oli vuonna 2024 42 772 000 euroa. Yrityksen tulos oli -4 054 000 euroa.
- Anonyymi
Eiköhän se päätepiste ole jo melko lähellä?
Riippuu kai rahoittajista, milloin on deletepäivä
- Anonyymi
No tuo 3 miljoonaa ei nyt kyllä riitä kovin pitkälle jos ei kauppa käy niin loppu on lähellä.
- Anonyymi
Tukkeja on lanssi täynnä ja kentällä talopaketteja paljon vaikkei yhtä paljoa kuin ennen sotaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait873492Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41614Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51402- 261246
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es47876Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70852Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35832Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47800Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60764Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4747