Vie isot rahat KÖYHILTÄ ei elitti tee muuta kuin pelittää . Kannattaja Pikkuriuine .
Nato Mafia ja Miehitys Joukot
14
349
Vastaukset
- Anonyymi
Da, da, parempi olisi kuulua Kremlin mafiaan...
- Anonyymi
Kremlin mafiaa johtaa Molopää Putin,
ja siihen kuuluvat muun muassa Sergei Hevonnaama Lavrov,
vanhan mallin petrolikanisteria muistuttava Pänikkä Medvedev
ja sinänsä vetävän näköinen blondi Marija Zaharova... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kremlin mafiaa johtaa Molopää Putin,
ja siihen kuuluvat muun muassa Sergei Hevonnaama Lavrov,
vanhan mallin petrolikanisteria muistuttava Pänikkä Medvedev
ja sinänsä vetävän näköinen blondi Marija Zaharova...Zaharova, siinä vasta kaunis nainen. ❤️
- Anonyymi
Mieluummin nato kuin venäläinen surkeus.
- Anonyymi
Minä haluan venäläiset rauhanturvajoukot tänne. Putinin porukka on oikeasti rauhan asialla toisin, kuin nato.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä haluan venäläiset rauhanturvajoukot tänne. Putinin porukka on oikeasti rauhan asialla toisin, kuin nato.
Kommentista on jäänyt ä:n merkit pois.
Putinin porukka on oikeasti räyhän asialla, toisin kuin Nato.
- Anonyymi
Suomessa ei ole muuta mafiaa kuin ay-mafia,
joka muuten jälleen yrittää mahtiaan näyttää.
Onneksi on kuihtumassa, jäsenmäärät vähenevät. - Anonyymi
Se vaan on niin, että me emme osaa olla itsenäinen maa, aina on oltava jonkun määräysvallan alla. Sodan jälkeen vuodesta 1944 - 1991 olimme Neuvostoliiton komennon alla. Neuvostoliiton hajottua olisi ollut mahdollista olla itsenäinen maa, mutta itse halusimme EU.n komennon alle ja siihen lisänä parivuotta sitten Naton määräysvallan alle. Olimme sentään itsenäisiä 1917-1944 ja lyhyen ajan 1991-1994 kunnes annoimme itsenäisyytemme EU.lle .
- Anonyymi
Suomi on paremmassa turvassa EU:n ja Naton jäsenmaana.
Ukrainakin olisi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomi on paremmassa turvassa EU:n ja Naton jäsenmaana.
Ukrainakin olisi.EU ja Nato kiinnostivat ja kiinnostavat suuresti entisiä itäblokin maita, jotka olivat vuosikymmeniä Neuvostoliiton pakovallan alla.
Niistä vuosikymmenistä muuten pyörii TV1:ssä erinomainen dokumenttisarja "Rautaesiripun takana".
Näkyy myös Areenassa.
Sikäläiset ihmiset kertovat, millaista elämä silloin oli.
Suomi ei ollut rautaesiripun takana, mutta kuitenkin Neuvostoliiton liekanarussa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
EU ja Nato kiinnostivat ja kiinnostavat suuresti entisiä itäblokin maita, jotka olivat vuosikymmeniä Neuvostoliiton pakovallan alla.
Niistä vuosikymmenistä muuten pyörii TV1:ssä erinomainen dokumenttisarja "Rautaesiripun takana".
Näkyy myös Areenassa.
Sikäläiset ihmiset kertovat, millaista elämä silloin oli.
Suomi ei ollut rautaesiripun takana, mutta kuitenkin Neuvostoliiton liekanarussa.Tavoitteena on, ettei ryssän vallan alle jouduttaisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomi on paremmassa turvassa EU:n ja Naton jäsenmaana.
Ukrainakin olisi.EU on pelkkä talousliitto, eikä se anna mitään sotilaallista turvaa. Natokaan ei anna mitään varsinaista turvaa, ainostaan on mahdollisuus saada apua jos maahan hyökätään, mutta ensisijainen puolustus on edelleen omat puolustusvoimat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
EU on pelkkä talousliitto, eikä se anna mitään sotilaallista turvaa. Natokaan ei anna mitään varsinaista turvaa, ainostaan on mahdollisuus saada apua jos maahan hyökätään, mutta ensisijainen puolustus on edelleen omat puolustusvoimat.
Tietysti on.
Ensisijainen puolustus.
Omat puolustusvoimat.
Kimpassa kuitenkin on parempi turva.
Jos ei EU:lla ja Natolla olisi merkitystä,
miksi esimerkiksi Venäjä pitää pahana
varsikin jäsenyyttä viimeksi mainittuun?
Parempi sekin meidän kannaltamme on
kuin olisi ollut Neuvostoliiton esitys
yhteisistä sotaharjoituksista...
Kun eihän Neuvostoliitosta ollut mihinkään.
Hajosi omaan mahdottomuuteensa.
Ja soti II maailmansodassa länsiliittoutuneiden
kera ja Amerikan materiaaliavulla,
Amerikkahan puna-armeijaa ruokki ja aseisti.
Ja se Amerikka on Naton ydinvaltio.
- Anonyymi
Venäjällä tiistaina putosi ikkunoista 3 tärkeää henkilöä ja keskiviikkona yksi muusikko, joka oli arvostellut putina. Me kiuruveen venäläisen Lukoil Teboilin asiakkaat olemme putinin siipien tai kaltereiden suojassa. Täältä ei ihminen putoa ikkunasta, koska kalterit suojaavat meitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,794333Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt182776Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242688Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod162465Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1122444Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1112214Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992161Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6292016MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141965Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka321796