Miten Fatim Diarrea kehtaa ottaa vastaan lahjusmatkan

On vaan kumma juttu. Miten tuo tuollainen on päässyt ehdokkaaksi eduskuntavaaleihin, vaikka puolueella on suuri, joukko rehellisiä osaajia.
25403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Kellä verottajan ilmoantokanavan osoite? Tuohan on verotettavaa ansiotuloa kummallekin.

Äänestä
  • Eipäs muuten ole.

    Äänestä

Vihervasemmistolainen ei ole koskaan rehellinen edes omia äänestäjiään kohtaan, koska tämä näiden harjoittama politiikka perustuu totaaliseen valheeseen ja aivopesuun!!

Äänestä
  • Sen sijaan persu on aina niiiiin rehellinen äänestäjiään kohtaan eikä koskaan valehtele. Se ei meille käy! 😂

    Äänestä

Jaa-a, en tiedä miten tuota osaajia-sanaa luonnehtisin vihreistä puhuttaessa, mutta jos ovet rehellisiä niin ovat kyllä hiton tyhmiä samalla.
Kyllähän vihreiden ymmärryksestä kertoo juurikin se että äänestävät tällaisia kun tämä darra. Tositv-tähteys on kyllä valottanut hienosti tyypin kykyjä ja osaamista, tavoistaan puhumattakaan. Miten ihminen jonka pieni kaupunkikämppäkin on ku pommin jäljiltä, sekanen ja likanen muka kykenisi hoitamaan yhteisiä asioita?

Äänestä

Kyllä tässä on muodostunut jo vankka käsitys Fatimin moraalista. Ensi eduskuntavaaleissa tulee noutaja. Hän taitaa itsekin tiedostaa sen ja ottaa nyt kaiken irti mitä saa.

Äänestä
  • Vankkapa hyvinnii. Mulla on vankka käsitys persujen moraalista. Tai no..., se persujen moraali on lähinnä vitsi.

    Äänestä

kamahörhö se on.

Äänestä

tuo ruskea kakkakasa ottaa kaiken minkä vai voi saada ja suurimman osan laittaa vielä suun kautta sisäänsä, joka näkyy ulkonäössäkin.

Äänestä

Yhden (1) aikuisen lennättäminen Taivanille ja takaisin vaatii n. 420 litran kerosiinimrän polttamista savuksi.
Kahdelta aikuiselta siis n 840 litraa.
Asfalttivihreät tuskin tuossa näkevät ongelmaa? EVVK kuten 99 % tämänkin viestin lukijoista?
Eli saastuttaja ei maksa. Eikä saa maksaa. Pääasia, että on hauskaa?

Äänestä

Meneekö lipun hinta massan mukaan?

Äänestä

Seteliselkärankaisuus ei ole kuollut.

Äänestä

Hiilidioksidipäästö lennosta H:ki Vantaa - Taipei
edestakaisin kahdelta 1.651,8 kg:
https://www.appit.fi/sovellus/lentojen-hiilijalanjalkilaskuri

Fatimaa, puolisoaan kuten tavan kansaa ei kiinnosta, kun lentojen verovapaa kerosiini puhalletaan ilmakehää avvokaatopaikkana käyttäen.
Ainoa, mikä kansaa ja heidän edustajiaan kiinnostaa, on
Mitä maksaa?
Kauanko lento kestää?

Äänestä

oikea näggeri otta aina kaiken mitä saa ja ryöstää loputkin.

Äänestä

Twitterissä kiertää video jossa vihreä kansanedustaja hyökkää todella rankoin sanakääntein kiroillen suomalaista mediaa vastaan joka uskalsi uutisoida hänen korruptiomatkastaan.

Äänestä

Persu pettää aina.

Äänestä

Ja nyt Helsingin Sanomien mukaan kiroileva tummanvihreä kansanedustaja uhriutuu ja väittää suomalaisen median suosivan ”valkoisia”.

Aika kova tilanne että istuva kansanedustaja hyökkää vapaata mediaa ja suomalaista lehdistöä vastaan. Pitäisiköhän vihreän puolueen johdon vetää tästä todella nopeat johtopäätökset ja erottaa tämä nainen puolueesta?

Äänestä
  • On narsistimaista syyttää muita. Ehkä kannattaisi vain kertoa, että tuli tehtyä ylilyönti.

    Vihreiltä puuttuu omasta toiminnasta esimerkki. Taksi on julkinen kulkuneuvo vihreiden mielestä. Taksi joutuu ajamaan kotoa lähtiessä usein lähes kaksinkertaisen ajomatkan omaan autoon verrattuna saati linja-autoon.

    Äänestä

  • Ei taida ymmärtää sitäkään, että ottaa puolison mukaan ja saa siten enemmän huomiota kuin kanssa politiikko, joka sentään älyää lähteä yksin.

    Olisi mukava kuulla, mitä matkalla saatiin aikaiseksi, mutta keskitytään nyt kiroilemiseen.

    Äänestä

Vihreiden motto on......tehkää niin kuin sanomme niin maapallo pelastuu, ainakin Suomen kohdalta. Mutta älkää tehkö niin kuin minä teen sillä minulla on oikeus sillä ole vihreä.

Äänestä

Nainen on oman edun tavoittelija. Tuskin pahemmin edes kiinnostaa muiden pärjääminen kunhan itselle saa etuja ja muuta hyvää. Esikerkki tyypistä kuinka puhelahjoilla pääsee pitkälle.

Äänestä
  • Vetoaa vielä rasismiin ja ettei näistä ole ennenkään kirjoitettu.

    Eli voi tehdä päivänvaloa kestämättömiä juttuja, kun ennenkään ei ole jääty kiinni.

    Olisi voinut esitellä Taiwanin matkan antia, mutta tyytyi kiroilemaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Vetoaa vielä rasismiin ja ettei näistä ole ennenkään kirjoitettu.

    Eli voi tehdä päivänvaloa kestämättömiä juttuja, kun ennenkään ei ole jääty kiinni.

    Olisi voinut esitellä Taiwanin matkan antia, mutta tyytyi kiroilemaan.

    Uhriutumisen jalon taidon nämä tapaukset kyllä osaavat. Ja systeemin lypsämisen omaksi edukseen myös.

    Äänestä

N££KERI kehtaa tehdä mitä tahansa oman etunsa vuoksi,,,missä on Husu Hussein ?? toinen samanlainen rosvo.

Äänestä

Ja ennenkaikkea miten YLE kehtaa sensuroida tämän koko aiheen ja päättää ettei uutisoi siitä lainkaan uutisissaan?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On vaan kumma juttu. Miten tuo tuollainen on päässyt ehdokkaaksi eduskuntavaaleihin, vaikka puolueella on suuri, joukko rehellisiä osaajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu