Siis aloitin vasta eilen... joidenkin tutoriaalien mukaan olen tehnyt todella alkeellisia ohjelmia. Mistä johtuu kun painan enter siinä ohjelmassa se aina sammuu.. mitä siiinä pitää painaa kun kirjoittaa vaikka vastauksen tai jotain.. toivottavasti joku ymmärsi
Helppiä
7
678
Vastaukset
Emme ymmärtäneet. Laita se koko ohjelma tähän, niin se jo valaisisi lisää ongelmaasi.
- aloittelija192u4rnkfs
Siis Jos minulla on jonkun ohjelman koodit, liitän ne Dev-C :aan ja teen kaiken tarpeellisen ja painan RUN ohjelma käynistuuu... siinä kysytään vaikka mikä on ikäsi?
jos vastaa alle 50 tulee jotain juttuu jos vastaa yli 50 tulee jotain juttuu.. minä painan vaikka 20 ja painan ENTER, mutta hupsis ohjelma sammu.. :S - semmosta
aloittelija192u4rnkfs kirjoitti:
Siis Jos minulla on jonkun ohjelman koodit, liitän ne Dev-C :aan ja teen kaiken tarpeellisen ja painan RUN ohjelma käynistuuu... siinä kysytään vaikka mikä on ikäsi?
jos vastaa alle 50 tulee jotain juttuu jos vastaa yli 50 tulee jotain juttuu.. minä painan vaikka 20 ja painan ENTER, mutta hupsis ohjelma sammu.. :SEttä miks tämä vain välähtää näytöllä.. Mihin kohtaan pitää listätä SETUP("PAUSE") vai miten se meni`??
- kannabis
aloittelija192u4rnkfs kirjoitti:
Siis Jos minulla on jonkun ohjelman koodit, liitän ne Dev-C :aan ja teen kaiken tarpeellisen ja painan RUN ohjelma käynistuuu... siinä kysytään vaikka mikä on ikäsi?
jos vastaa alle 50 tulee jotain juttuu jos vastaa yli 50 tulee jotain juttuu.. minä painan vaikka 20 ja painan ENTER, mutta hupsis ohjelma sammu.. :Smitä lääkketiä sä vedät ku sulta lähtee nii outoo juttuu. Ohjelmointi on homojen hommaa
- tietoa
aloittelija192u4rnkfs kirjoitti:
Siis Jos minulla on jonkun ohjelman koodit, liitän ne Dev-C :aan ja teen kaiken tarpeellisen ja painan RUN ohjelma käynistuuu... siinä kysytään vaikka mikä on ikäsi?
jos vastaa alle 50 tulee jotain juttuu jos vastaa yli 50 tulee jotain juttuu.. minä painan vaikka 20 ja painan ENTER, mutta hupsis ohjelma sammu.. :SKuten tuossa ylempänä mainittiin kysymykseesi on mahdoton vastata jos et laita tänne edes sitä kysymyksesi kohtaa ja muutamaa seuraavaa riviä koodistasi.
Kristallipallo olis tietysti hyvä näissä hommissa mutta ainakaan mulla ei sellaista ole.:) - *BSD
semmosta kirjoitti:
Että miks tämä vain välähtää näytöllä.. Mihin kohtaan pitää listätä SETUP("PAUSE") vai miten se meni`??
Siis kun käännät dev-c :lla niin sinne hakemistoon syntyy myös foo.exe, joka on suoritettava versio tosta c/c -koodista. Windowsissa helpoin tapa on nähdä mitä ohjelmassa tapahtuu (ilman system("PAUSE")-kikkailuja) on ajaa se ohjelma komentoriviltä:
cd hakemisto
foo.exe
Noin näkee sitten kaikki loputkin tekstit, joita ohjelma suoltaa.
- n0b
...ellet halua komentorivikikkailuja niin esimerkikiksi mainin lopppuun
std::cin.get(); tai getchar();
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3703184Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151516En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33847