otsikko riittää
sitten puhutaan yhdessä kuten moktar gubta ja Stubb sanoo
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7043eab-43b1-4dc4-9785-552a7f2c41e2
Sebastian Tynkkynen haluaa lakkauttaa Ylen
10
267
Vastaukset
- Anonyymi
Yhteisillä veroilla toimiva ylehän tekee töitä lähinnä vain vihervasemmiston hyväksi.
- Anonyymi
Kyllä yle tekee töitä koko kansan eteen, paljastaa toilailuja ja koijauksia, myös poliittisia, eli erittäin hyödyllinen kaikille, ylen kanavat ovatkin ainoita mitä töllöstä tulee enään edes katsottua, muilla kanavilla on pelkkää mainosta ja niiden välissä jotain pirun tosi-tv:tä, olenkin vaihtanut televisiokanavat aika pitkälle youtubeen, enään televisiokanavista katsottavia on vain yle jäljellä.
- Anonyymi
Aika paljon rehellisempi kuin kaupalliset kanavat vaikka aika paljon paapovat oikeistoa.Persujen mielestä tietenkin kaikki on vasemmistolaista paitsi paska joka heidän omaansa.
Kokoomuksen haave on kauan ollut Ylen alasajo.Nyt ovat saaneet persut siihen likaisentyöntekijöiksija itse myhäilevät taustalla kun persut innoissaan touhuavat.
- Anonyymi
Yle on myös sitä varten, että kertoo asioita.
- Anonyymi
hih
- Anonyymi
Hih
A studio voi jäädä - Anonyymi
Juha Sipilä myös? maahanmuuton uutisointi?
- Anonyymi
Niinpä, miksei oikeiston media kerro miten maahanmuutto on nyt huipussa Orpon hallituksen aikana? Persutkin ovat hiljaa maahanmuutosta, möykkäävät vain Sipilästä, mutta eivät puhu mitään nykyisestä tilanteesta.
- Anonyymi
En ole kuullut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082485
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo401634Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1411286Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2931086Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3141036Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe561012Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen22975- 55926
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S19814Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58783