Musiikkialan konkari Dannyn ja hänen avustajansa Helmi Loukasmäen suhde ja välit ovat asia, joka on puhuttanut suomalaisia jo useamman vuoden ajan.
Nyt Loukasmäki on avannut sanaisen arkkunsa asian suhteen Ilta-Sanomien haastattelussa.
82-vuotias musiikkineuvos Ilkka Lipsanen – eli Danny – on viettänyt jo pidemmän aikaa yhteiseloa avustajanaan alun perin työskennelleen Helmi Loukasmäen, 23, kanssa.
Kaksikon välit ja mahdollinen rakkaussuhde ovat herättäneet paljon huhuja sekä spekulaatioita vuosien varrella, mutta molemmat ovat omalta osaltaan pyrkineet aina olemaan sanomatta liikaa yhtään mitään asian suhteen.
Vastaa suoraan kysymykseen
Nyt Ilta-Sanomien tuoreessa haastattelussa Loukasmäeltä kysyttiin asiasta suoraan. Ovatko he parisuhteessa
imenyt Dannylta, jolta löytyy valtavamäärä kokemusta ja tietotaitoa alan parista.
Turhake ei ammattia ei mitään vanhojen pappojen makuu alusta
Anonyymi-ap
2
202
Vastaukset
- Anonyymi
mitähän imenyt
- Anonyymi
Elinajanodotteella tarkoitetaan vuosien määrää, jonka tietyllä ajanjaksolla (esimerkiksi viime vuonna) syntyneet ihmiset keskimäärin eläisivät, jos kuolleisuus säilyisi kaikissa ikäryhmissä ennallaan.
Elinajanodote on noussut Suomessa 1870-luvulta lähtien. Vuonna 2020 suomalaisten miesten elinajanodote oli 79 vuotta ja naisten 85 vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen262728Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402352Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621318Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3001234- 41996
- 42977
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh100944- 77904
Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup94828Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin177822