Ehdotan Hyrynsalmen uudeksi kunnan johtajaksi

Anonyymi-ap

Paperien käsittelijä, SEOn siivousmoppien asiantuntija, Eskimö Kurpasta, Seitenväärältä.

21

1361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nante Pormestariksi!

    • Anonyymi

      Kelkkareitit on totella hyvässä kunnossa!!

      • Anonyymi

        Ei vaan hyryllä. Ovat totella huonossa kunnossa!


    • Anonyymi

      Kyllä se moppimies on etelän vetelä joka sieltä karkuun tuli tänne kainuuseen.

    • Anonyymi

      Pekka O. olisi hyvä mies kunnanjohtajaksi. On jämäkkä ja kokenut, elinkeinoelämän asiantuntemusta löytyy. Ei taida Kemppaisten klaani vain hyväksyä. Mutta taitaa Pekallakin kohta eläkeikä kolkutella että ei ehkä sittenkään enää kannattaisi. Sivistysjohtajakin taitaa jo yli kuudenkymmenen olla. Kyllä kunnanjohtajan pitäisi ehkä sittenkin olla nuori, alle nelikymppinen ja nainen vielä. Sellaisen saaminen Hyrynsalmelle taitaisi olla ylitsepääsemätön ja kivinen tie kuljettavaksi menestyksekkäästi. Vetovoimatekijöitä kun ei ole kauheasti. Ehkä kannattaisi pohtia valtuutetuilla että tarviiko sitä kunnanjohtajaa ensinkään. Voisiko tehtävän hoitaa jonkun naapurikunnan johtaja oman toimensa ohella. Näitä yhteisiähän on muitakin ja lisää on tulossa esim. kirjastojohtaja. Vaalit lähestyvät, kannattaisiko miettiä näitäkin vaihtoehtoja.

    • Anonyymi

      Pekasta ei ole muuhun kuin kolaukkeliksi luistinradalle tai oven pönkäksi venekin makkaranpaistokoppiin tai ehkä pelle maskotiksi torille.

      • Anonyymi

        Nuo ovatkin tärkeitä tehtäviä


    • Anonyymi

      Tommi Anttalainen?

    • Anonyymi

      valitaan arvalla joku kuntalainen siihen tehtävään.

    • Anonyymi

      Kemppainen valitaan

    • Anonyymi

      Eikös se ole tämä henkilö,joka jättäytyy pois luottamustehtävistä.
      On varmaankin sovittu kepulandiassa jo aikoja sitten ja näin jatkuu ikuinen ..........

    • Anonyymi

      Harmi että Sorri kun vetäytyy sivuun valtuuston johtamisesta niin Kemppaisten klaani ottaa valtikan. Eikö oisi jo vuoro Heikkisen tai Romppaisen.

      • Anonyymi

        Muistakaa äänestää. Ja kahtokaa kelle sen äänen annatte. Siellä on paljon muitakin ku tuon sukunimisiä ehdolla.


      • Anonyymi

        Ole hyvä ja mene itse ehdokkaaksi ja mittauta kannatuksesi !


    • Anonyymi

      Stidi on homo

      • Anonyymi

        Niinhän se on aina ollut. Täälläkin on nähty kuvia todisteena miesten touhuista.


    • Anonyymi

      Ensio Kyrpänen

    • Anonyymi

      Ompas taas ehdokkaat,muutama nimi ja voi voi, ei tule Hyrynsalmella parempaa toivoa näkymään. Jotkut jopa töissään nauraa ihmisten ahdingoille. Eikö Hyrynsalmi parempaan pysty. Silläkin kylällä on paljon varteen otettavia henkilöitä, va miksi eivät hae ehdokkaaksi.?

    • Anonyymi

      Jos akkana on venäläinen kylä pyörä ja vielä joku "hoitaja" nii ampusin ihteni

    • Anonyymi

      No se joka on pohjoisessa kunnanjohtajana joku Määttä Hyrynsalmelta kertovat että terävä mies.

    • Anonyymi

      Hyrynsalmella olisi monta terävää nuorta naista joista valita kunnanjohtaja. Heidät pitäisi vain löytää.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      149
      3999
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      14
      3728
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      62
      3016
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2992
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      146
      2575
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      60
      2399
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2113
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      108
      1508
    9. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      26
      1369
    10. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      65
      1360
    Aihe