Ehdotan Hyrynsalmen uudeksi kunnan johtajaksi

Anonyymi-ap

Paperien käsittelijä, SEOn siivousmoppien asiantuntija, Eskimö Kurpasta, Seitenväärältä.

21

1062

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nante Pormestariksi!

    • Anonyymi

      Kelkkareitit on totella hyvässä kunnossa!!

      • Anonyymi

        Ei vaan hyryllä. Ovat totella huonossa kunnossa!


    • Anonyymi

      Kyllä se moppimies on etelän vetelä joka sieltä karkuun tuli tänne kainuuseen.

    • Anonyymi

      Pekka O. olisi hyvä mies kunnanjohtajaksi. On jämäkkä ja kokenut, elinkeinoelämän asiantuntemusta löytyy. Ei taida Kemppaisten klaani vain hyväksyä. Mutta taitaa Pekallakin kohta eläkeikä kolkutella että ei ehkä sittenkään enää kannattaisi. Sivistysjohtajakin taitaa jo yli kuudenkymmenen olla. Kyllä kunnanjohtajan pitäisi ehkä sittenkin olla nuori, alle nelikymppinen ja nainen vielä. Sellaisen saaminen Hyrynsalmelle taitaisi olla ylitsepääsemätön ja kivinen tie kuljettavaksi menestyksekkäästi. Vetovoimatekijöitä kun ei ole kauheasti. Ehkä kannattaisi pohtia valtuutetuilla että tarviiko sitä kunnanjohtajaa ensinkään. Voisiko tehtävän hoitaa jonkun naapurikunnan johtaja oman toimensa ohella. Näitä yhteisiähän on muitakin ja lisää on tulossa esim. kirjastojohtaja. Vaalit lähestyvät, kannattaisiko miettiä näitäkin vaihtoehtoja.

    • Anonyymi

      Pekasta ei ole muuhun kuin kolaukkeliksi luistinradalle tai oven pönkäksi venekin makkaranpaistokoppiin tai ehkä pelle maskotiksi torille.

      • Anonyymi

        Nuo ovatkin tärkeitä tehtäviä


    • Anonyymi

      Tommi Anttalainen?

    • Anonyymi

      valitaan arvalla joku kuntalainen siihen tehtävään.

    • Anonyymi

      Kemppainen valitaan

    • Anonyymi

      Eikös se ole tämä henkilö,joka jättäytyy pois luottamustehtävistä.
      On varmaankin sovittu kepulandiassa jo aikoja sitten ja näin jatkuu ikuinen ..........

    • Anonyymi

      Harmi että Sorri kun vetäytyy sivuun valtuuston johtamisesta niin Kemppaisten klaani ottaa valtikan. Eikö oisi jo vuoro Heikkisen tai Romppaisen.

      • Anonyymi

        Muistakaa äänestää. Ja kahtokaa kelle sen äänen annatte. Siellä on paljon muitakin ku tuon sukunimisiä ehdolla.


      • Anonyymi

        Ole hyvä ja mene itse ehdokkaaksi ja mittauta kannatuksesi !


    • Anonyymi

      Stidi on homo

      • Anonyymi

        Niinhän se on aina ollut. Täälläkin on nähty kuvia todisteena miesten touhuista.


    • Anonyymi

      Ensio Kyrpänen

    • Anonyymi

      Ompas taas ehdokkaat,muutama nimi ja voi voi, ei tule Hyrynsalmella parempaa toivoa näkymään. Jotkut jopa töissään nauraa ihmisten ahdingoille. Eikö Hyrynsalmi parempaan pysty. Silläkin kylällä on paljon varteen otettavia henkilöitä, va miksi eivät hae ehdokkaaksi.?

    • Anonyymi

      Jos akkana on venäläinen kylä pyörä ja vielä joku "hoitaja" nii ampusin ihteni

    • Anonyymi

      No se joka on pohjoisessa kunnanjohtajana joku Määttä Hyrynsalmelta kertovat että terävä mies.

    • Anonyymi

      Hyrynsalmella olisi monta terävää nuorta naista joista valita kunnanjohtaja. Heidät pitäisi vain löytää.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      315
      2888
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      56
      2655
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      120
      1712
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1440
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1390
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1283
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      149
      1238
    8. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      69
      1090
    9. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1079
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      1030
    Aihe