Onko hyvä tarjous?

Anonyymi-ap

Sain kutsun uuden sähköauton esittelyyn.
Siellä tarjotaan makkaraa!
Makkara jonossa minua ei missään ole vielä nähty, meniskö?
Ostanko uuden sähköauton? kun saisin jopa makkaraa?
Vai antaako ne auton halvalla, kun en liikkeestä ole ostanut yhtään autoa.
Kuinka nuo vaaliesittely teltat, saat makkaraa, kun annat äänesi
osta auto, saat makkaraa.
Kumpaa sinä makkarasta?

23

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      et tarvitse autoa vaan auttajan

      • Anonyymi

        Miksi?
        Kerrohan missä sinä voisit auttaa, jos tarvetta huomaisin?
        Auto minulla on vasta 58 tuhatta km ajettu, automaatti ja osaan jopa ajaa sitä. Kuskiakaan en tarvii.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi?
        Kerrohan missä sinä voisit auttaa, jos tarvetta huomaisin?
        Auto minulla on vasta 58 tuhatta km ajettu, automaatti ja osaan jopa ajaa sitä. Kuskiakaan en tarvii.

        mitä sillä teet osta asunto keskeiseltä paikalta äläkä tuhlaa rahaa autoon


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        mitä sillä teet osta asunto keskeiseltä paikalta äläkä tuhlaa rahaa autoon

        Minun ei ole tarvetta tuhlata, autoni olen maksanut, ajan kun tarvitsen sitä, aika minun matkani ole kotoa kauppaan ja takaisin, ajelen pikkasen pidempiä matkoja. Kauppaan pääsen autottakin 1,5 km ei ole matka eikä mikään. Jo vielä kolmannen asunnon ostaisin, se olis jo tuhlaamista!

        Ole huoletta, ei minulla vielä ole velkaa!


    • Anonyymi

      Onkohan se vegaanimakkaraa?
      Laktoositon, gluteeniton soijaton . . .
      Mkr.

      • Anonyymi

        mielenkiinnosta kysyn, onko vekaanit kieltäneet soijan vai sokaanit veijan ja mustanmakkaran


      • Anonyymi

        Et sinä Helsingistä asti ennätä tälle tarjoilulle,
        esittely ihan kohta alkamassa, mutta en makkaran vuoksi lähde,
        enkä ikänäni osta sähköautoa.

        Makkaran laadusta en tiedä, ei ollut määrätty pukukoodia, eikä tarjoilun laadusta mainintaa, mutta makkaraa syö laihat ja lihavat, tuskin kaloreistakaan kovin nuukia ovat.


    • Anonyymi

      Ilman muuta makkaralle, viis sähköautosta. En osta ollenkaan kotiin makkaraa kun on niin tuomittava aine. Mutta heti kun jossakin tarjotaan, ryntään paikalle. Ottaisin kaksi jos ilkeäisin.

      • Anonyymi

        Makkarasta ja jäätelöstä on aina riittänyt puhetta, kun kesä alkaa.
        En osta kuin siskonmakkaraa, siitä keittoa keittelen.
        Miesvainaja ei ollut makkara rohmu, ei meillä lapsetkaan koskaan pyytäneet makkaraa krillaamaan, meillä savustettiin pihalla useimmiten kalaa. Joskus grilliin pihvi mieheen.
        Juupajuu, Ihmettelin tuota makkaran tarjoamista, onko se halvempaa kuin kuppi kahvia koeajon jälkeen, tai myyjän mainospuhetta kuunnellessa.
        Näin kaupassa Kotimainen uunilenkki 0,69 eurolla / tarjouksen.
        En tarttunut tarjouksiin

        Kuin juuri että sähköautojen hinnat ovat pudonneet ja laatuakin moititaan.
        Yhdellä tuttavalla on, hän kuljettaa sillä vain lapset hoitoon, lyhyt matka ja latauspaikka lähellä, kotipihassa. On jäänyt monta kertaa matka kesken, akku tyhjä, eikä sopivaa latauspaikkaa, väärät pistokkeet ja mitä milloinkin.
        Ei lähde ajamaan 300 km. matkaa kuin diiseli Mersulla!


    • Tytär osti Muskin sähköautoTeslan ilman makkaraa, Teslan arvo romahti kun Musk teki Natsi käsi tervehdyksen suorassa TV-lähetyksessä.

      Grilli makkara maistuu vaikka epäterveellistä,

      • Anonyymi

        15:35:42 oletko tosissasi?
        mistä sinä omasi ostit, sen natsin, minä en mennyt autoesittelyyn, mutta en kyllä mitään natsejakaan söisi.


      • Anonyymi

        Pertikki.
        Tykkääkö autostaan?
        Musk on yliviisas. Mutta, eihän puhuta politiikkaa!
        Se on asia ihan erikseen,


      • Anonyymi kirjoitti:

        Pertikki.
        Tykkääkö autostaan?
        Musk on yliviisas. Mutta, eihän puhuta politiikkaa!
        Se on asia ihan erikseen,

        Satuin lukemaan että Teslan arvo pudonnut, syyksi protesti Muskin käyttäytyminen, tosiasia markkinoille tullut paljon muitten valmistajien malleja ja hinnat ovat tulleet alaspäin.
        No ei Tesla kummoiselta tuntunut istua kun sain oikein luvan siihen istua, hiljainen ääni kuin philips parranajokoneessani joka toimii myös sähköllä, liikkuu kun kättä liikuttaa.
        Sähkö on tulevaisuutta sähköhammasharjani harvahampaiselle harja etsii suussa hammasta.

        Taksi on paljon kätevämpi, ulko ovesta astut lämpimään autoon kuljettajan kumartaessa, kesää varten on kolmipyöräinen sähköpyörä, turvallinen saa nurin kun oikein yrittää.


    • Anonyymi

      Aloittaja, jos on makkara jonossa, silloin on mentävä paikalle!
      Jos makkarat on riveissä, silloin ei maksa vaivaa kärsiä maksavaivaa.

      • Anonyymi

        Jonottavat ämpäreitä, ovatko menossa ämpäriin?
        Minulle ei kieliopillinen oikeinkirjoitus ole niin väliksi, sinulla se on ehkä jo tuonut neuroosin.
        Lisää sinä pilkut ja pisteet, minä en niitä aina nää, kun oon heikko (huom) näköinen. ☹


    • Anonyymi

      Hyvissä hankkeissa Pertikin tytär.

      • En ole kysynyt paljonko valtio maksaa etätyöntekijälle, joutuu kerran viikossa ajamaan Hyvinkäältä Helsinkiin työreissun, sähköautolla 100 km maksaa 3 reilun 3 euroa riippuen miten lataa. Kesämökki reissuun 500 km riittää ilman välilatausta.


    • Anonyymi

      "Avajaisiin olen aina järjestänyt jotain purtavaa," sanoi minulta yritykseni ostanut mies.
      Jos nyt sitten maanantaina, kun olet uusi omistaja, tarjoaisit asiakkailleni jotain purtavaa. Minä tuon täytekakkua ja keitän kahvia läksiäisinä, sanoin ja mietin mitähän tuo avajaisiinsa.
      "Tuon purukumia, ostin sitä laivasta." sanoi hän.
      Minä pidin läksiäiset sunnuntaina, hän avajaiset maanantaina, en mennyt katsomaan tarjosiko purtavaa!
      Läksiäisissä oli kakkua ja kahvia, limsaakin sai, ja taisi olla paljon haikeuttakin paikalla, kyynelistä päätellen.

      Ei tullut mieleenikään tarjota makkaraa, se kuului annokseen, jos tilattiin ; nakkeja ja muusia!

    • Anonyymi

      Sähkö autot on vaarallisia liikenteessä jos kolari tulee
      jopa palastajat voi saada kuolettavan sähköisku samoin matkustajat kuolee varmasti, ja kaiken huippu ne nykyisin syttyy palamaan yllättäin liikenteessä,
      en ikinä ostais sähköautoa

      sakassa ja ranskassa panotetaan e n e m m ä n normaalihin turvallisiin pensa ja diisell autoihin, niissä suurissa maissaki karseerataan sähköautoja, samoin ameriikassa ,
      sielläki on pensa autot suositumpia,

      • Anonyymi

        En ole innostunut edes kokeilemaan uusia keksintöjä, tuo bensa kone toimii ihan hyvin ja kulutuskaan ei ole 5 litraa sadalla km.
        Autojen koko kasvaa, nyt haluavat kaupunkilaisetkin ajella mastoon sopivilla suurilla laatikoilla, Tuskin ovat tuvallisempia kuin pienetkään autot, massaa on ainakin vastassa kun kolaroivat,

        Tuntuu että kaikki kehitys kulkee niin lujaa vauhtia, ettei vanha jaksa juosta perässä. Eikä auton tarvii olla suuri suurella koneella, huippunopeudet mitataan kilparadalla ei maantiellä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En ole innostunut edes kokeilemaan uusia keksintöjä, tuo bensa kone toimii ihan hyvin ja kulutuskaan ei ole 5 litraa sadalla km.
        Autojen koko kasvaa, nyt haluavat kaupunkilaisetkin ajella mastoon sopivilla suurilla laatikoilla, Tuskin ovat tuvallisempia kuin pienetkään autot, massaa on ainakin vastassa kun kolaroivat,

        Tuntuu että kaikki kehitys kulkee niin lujaa vauhtia, ettei vanha jaksa juosta perässä. Eikä auton tarvii olla suuri suurella koneella, huippunopeudet mitataan kilparadalla ei maantiellä.

        Jos minä vielä auton ostan ostan taausti pienemmän kuin entinen, entineki on ihan normaali kokoinen kylläki laadukas auto mutta se on jo vanha
        mutta ihan hyvä auto, katsastus poikaki sanoi kun kysin, ostanko uuden, niis sanoi jos ostat uuden saa HUONOMMAN auton kuin tämä heh olihan se uutinen,
        nykyisissä uusissa autoissa on kaikenlaisia vikoja ja niitten korjaus huomattavasti hankalampaa kuin noitten vanhempien tavalisten polttomoottori autojen hulto ja korjaus,


    • Anonyymi

      Viime talvena olin taksi-Teslan kyydissä, miellyttävää matkantekoa ja kivat sisätilat , vain töyssyissä tärähteli takapenkillä istuessa.

    • Anonyymi

      Autot ja ajelut, hieman on harmaata

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      108
      6917
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4431
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      48
      3826
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3522
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3508
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      188
      3455
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2959
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2664
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      46
      2501
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1884
    Aihe